Metal Gear Solid 3’ün casus aksiyon-yeniden yapımı için yeni ekran görüntüleri

Metal Gear Solid 3’ün casus aksiyon-yeniden yapımı için yeni ekran görüntüleri

Konami şirketi, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater taktik casus aksiyonunun yeniden yapımından yeni bir dizi ekran görüntüsü gösterdi. Bunlar, Xbox Games Showcase etkinliğinden geçen yeni fragmanda gösterilen sahnelerle aynıdır. Dört ekran görüntüsü de oyunun ana karakteri Naked Snake ile ilgilidir.

Özellikle, bir ekran görüntüsünde Sovyet helikopteri gösterilmekte ve bir diğerinde Snake’in timsah maskesi takmış halde olduğu görülmektedir. Ekran görüntüleri, Konami’nin orijinal oyunu modern konsollara tam olarak taşıma konusundaki sözlerini tutacağını, grafik ve seslere özel önem verileceğini göstermektedir. Oyunda, orijinal seslendirme ve hikaye korunacak.

Orijinal oyun, soğuk savaşa dair bir casus gerilimdi ve olaylar hayali Sovyet ormanlarında gerçekleşiyordu. Oyunun ana özelliklerinden biri, Snake’in hayatta kalması için yerel vahşi hayvanları avlamak zorunda olmasıydı. Böylece, Metal Gear Solid 3’te timsahlar, Snake’e kuyrukları ile saldıran veya onu bacaklarından ısıran oyundaki en acımasız düşmanlardan biriydi.

Metal Gear Solid 3 Snake Eater yeniden yapımı, Unreal Engine 5 motorunda geliştirilmektedir. Oyunun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülmesi beklenmektedir.