Minecraft AR Oyunu Üzerinde Çalışılıyor

Bir Minecraft AR oyunu çok yakında ortaya çıkabilir. Yeni bir Minecraft artırılmış gerçeklik oyunu gibi görünen ilk tanıtım fragmanına göz atın.


Minecraft AR Oyunu

Minecraft AR Oyunu

Çalışmalarda yeni bir Minecraft oyunu var gibi görünüyor ve beklediğiniz gibi olmayabilir. Şirket bugün Minecraft artırılmış gerçeklik oyununa benzeyen bir tanıtım videosu yayınladı.

Kısa tanıtım videosu, gerçek ve sanal dünya öğelerinin harmanlanmasıyla Pokemon Go veya Harry Potter: Wizards Unite'e benzer bir çeşit Minecraft AR oyunu gösteriyor. Bu her ne ise, 17 Mayıs'ta Minecraft web sitesinde duyurulacak gibi görünüyor. Tanıtıma bir göz atın. Videonun sonunda adam kadına telefonunu neden geri vermiyor bilmiyoruz.

E3 2015'te Microsoft, şirketin AR HoloLens gözlüğü için çarpıcı bir Minecraft deneyimi sunmuştu. Ancak yeni tanıtım videosunun AR gözlüğü takan hiç kimseyi göstermediği göz önüne alındığında Minecraft AR oyunu, gerçek ve dijital dünyaların gözlüksüz harmanlamasında bahsi geçen Niantic oyunlarına benzeyebilir.

Daha önce duyurulmamış Microsoft hikayelerini doğru bir şekilde bildiren Brad Sams’e göre, Minecraft AR oyunu "Cenova" olarak adlandırılıyor.

Yeni Minecraft AR oyunu için 17 Mayıs tarihini rastgele seçilmemiş. Muhtemelen aynı gün için planlanan Minecraft 10. yıl yıldönümü kutlaması ile aynı tarih.

Yeni Minecraft AR oyununa ek olarak Microsoft, Minecraft Dungeons adlı bir Minecraft dungeon-crawler üzerinde çalışıyor. Çıkış tarihi olmayan oyun, ana oyunun açık uçlu sanal alanından ziyade daha doğrusal bir yaklaşım sergileyecek.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!