Minecraft Bedrock Edition, PS4’e Geliyor!

Minecraft Bedrock Edition, PS4’e Geliyor!

2009 yılında Mojang adlı firma tarafından geliştirilen, legotarzı yapısı ve oyun içerisinde yer alan değişik oyun modları ile oyuncuların ilgisine çeken popüler oyunMinecraft, bilindiği üzere dünyada en çok satın alınan oyunlar arasında yeralıyor. 2017 yılında 2,5 milyar dolara Microsoft tarafından satın alınanMinecraft, geçtiğimiz yıllarda çapraz platform desteği bulunan Bedrock Edition ileXbox One, PC, Nintendo Switch, iOS, Android, Gear VR gibi platformlara çaprazplatform desteği sunmuştu ancak bilindiği üzere PS4, Sony’nin katı politikalarıyüzünden Bedrock Edition’dan yararlanamadı.  

Eylül 2018 tarihinde katı politikalarını değiştiren Sony, Fortnite,Rocket League ve PUBG gibi oyuncular arasında popüler bir çok oyuna nihayetçapraz platform desteği sunmaya başladı.

Minecraft Geliştiricileri adına açıklama yapan, Stüdyo Başkanı Helen Chiang, öncelikli görevlerinin  oyuncuları cihazlar arasında Bedrock Edition ilebirbirine bağlamak ve platformdan bağımsız olarak en iyi oyun deneyimi sağlamakolduğunu belirtti. Bedrock Edition’In ücretsiz olarak sunulacağını da belirten Chiang,PS4 kullanıcılarını da Bedrock Edition’a dahil etmeyi umduklarını aktardı.

Oyunun Türkiye Saati ile 19.00’da Playstation Storeda yeralacağı tahmin ediliyor.