Miyazaki, FromSoftware Başkanı Olmasına Rağmen, Zamanının %95’ini Oyun Yaratmaya Harcıyor

Miyazaki, FromSoftware Başkanı Olmasına Rağmen, Zamanının %95’ini Oyun Yaratmaya Harcıyor


Hidetaka Miyazaki, FromSoftware’ın başkanı olmasına rağmen, günlük işindeki zamanının büyük çoğunluğunu oyun geliştirmeye ayırdığını belirtti.

The Guardian ile yapılan bir röportajda Elden Ring direktörü, Souls serisinin büyük başarısı sayesinde FromSoftware’ın başkanı pozisyonuna yükselen Miyazaki, bir şirket yöneticisinin hayatının tutkusu olmadığını söyledi.

“Genç yönetmenleri büyütmeye ve yetiştirmeye yardımcı olmayı seviyorum, bunun şirketi bir sonraki aşamaya taşıyacak kişiler olduğunu görüyorum. Ancak tüm gün bir yönetici ofisinde oturmak benim tarzım değil,” dedi The Guardian’a.

“Gerçekten ellerimi kirletiyorum ve umarım yeni bir nesil yeteneğe kendi sürecimi iletebileceğim oyunlar yapmaya devam ediyorum. Yaklaşık 10 yıldır başkan pozisyonundayım, ancak şirkette yaptığım şeyin ve zamanımı nasıl geçirdiğimin yaklaşık %95’i oyun geliştirme ve yönetmeye yönelik. Bu oranı kullanarak, aslında bir yönetici olarak yaklaşık altı ay tecrübem olduğunu söyleyebilirim!” diye ekledi.

Miyazaki, ilk olarak Atlus tarafından batıda yayınlanan ve Souls serisinin başlangıcını oluşturan rol yapma oyunu Demon’s Souls’un oyun direktörü olarak tanındı.

Oyunun ilk çıktığında zayıf bir şekilde karşılanmasına rağmen, zamanla kült bir hit haline geldi ve on yıldan fazla bir süre sonra, PlayStation 5 için Bluepoint tarafından geliştirilen bir remake’i aldı.