Naughty Dog’dan Tasarımcı Del Walker, Stüdyoların Güzel Karakterleri Nasıl Yeniden Tasarladığını Anlattı.

Naughty Dog’dan Tasarımcı Del Walker, Stüdyoların Güzel Karakterleri Nasıl Yeniden Tasarladığını Anlattı.

İlerlemiş sanatçı Del Walker ile iletişime geçildi, Naughty Dog, Rocksteady ve Respawn ile çalışmıştı – son yıllardaki hayal kırıklıklarını anlattı: çizdiği güzel kadın karakterlerden hiçbiri nihayetinde yayınlanamadı. Birkaç düzenleme ve onay döngüsünden sonra hepsi çirkin teyzelere dönüşüyordu.

“Ten rengi farklı kadınları önerdim, ama 10 revizyon sonrası model herhangi bir orijinal güzellik izi olmaksızın geri dönüyordu. Küçük değişikliklerden bahsetmiyorum, duruş, aura, tarz, yumuşaklık, yaş. Oyun endüstrisinin güzellik algısına katkıda bulunan insanlara malzeme olmak istemiyorum, ancak güzel siyah kadınları oyunlarda ilerletmek çok zor, sonra market teyzelerine dönüşmeden.”

İlginçtir ki, Del Walker zamanında saç tasarımlarına yeterince dikkat etmeyen geliştiricileri sık sık eleştirmişti. 2023 yılında, Kinda Funny Games kanalındaki The Blessing Show’un özel bölümü yayınlandı, burada Walker, geliştiricilerin asla siyahilerin saçlarına gereken önemi vermediklerinden şikayet etti, sadece doku ile ilgilenmediklerini değil, ayrıca siyahilerin sadece afro saç modelini benimsediklerini düşündüklerini belirtti.