Netflix'e Dota Animesi Geliyor

Netflix'e Dota Animesi Geliyor

Günümüzün gerçeklerinden bir tanesi de, neredeyse her konu ve oyunun bir animeye sahip olmasıdır. Valve de bu furyaya katılarak, Dota oyunu için anime geleceğini duyurdu ve hem de Netflix üzerinden 25 Mart 2021 tarihinde izlenebiliyor olacak.

 

 

Anime fragmanından görebileceğimiz üzere, “bu gerçekten Dota'dır.” diyebileceğimiz pek bir olay yaşanmıyor. Bu da demek oluyor ki ya daha iyi bir fragman bekleyeceğiz ya da çıkış tarihi olan 25 Mart 2021'e kadar bekleyeceğiz. 

Ama bakacak olursak, Dota oyuncularının anlayabileceği birkaç detay konulmuş durumda. Fragmanda adı geçen Davion karakteri olan Dragon Knight, “Dragon's Blood” ismindeki dizi başlığında da geçen dizinin ana karakterinin Davion olacağını bizlere göstermekte. Şunu biliyoruz ki, Dota'da davion bir ejderhaya dönüşebilen, güçlü ve bir o kadar da ikonik bir karakterdir.

Fragmandaki diğer detaylara göre, Davion'ın birtakım kötü güçlere karşı savaşacağı bir yolculuğu anlatan anime izleyeceğiz gibi duruyor. Onun dışında başka hangi Dota karakterlerinin görüleceği, kötü karakterlerin hangilerinin olacağı da fragmanda verilmediği için merak konusu olmuş durumda. 

Ayrıca bu dizi haricinde, Dota evrenindeki karakterlerin başka bir yerde kullanıldığını ilk defa görüyor olmayacağız. Daha öncesinde Artifact oyunu ile birlikte bu karakterlere yeni etkileşimler ve hayatlar kazandırılmıştı. Belki ilerde bu anime ile birlikte, Dota oyunundaki karakterlerin hikayelerinde gelişmeler görebiliriz.

Duyuru daha önce Twitter üzerinden de yapılmıştı. Maalesef ki atılan Tweet'ten de pek fazla bir bilgi çıkaramıyor olmamız da bizi merak içerisinde sokmuş durumda. Tomb Raider ve Dragon's Dogma gibi diğer oyunların animelerinin aksine, bu anime için herhangi bir ön duyuru yayınlanmadı. Yani en azından anime yapılırken, yapıldığına dair bir ize rastlayamadık. League of Legends'in animesi olan Arcane'e karşı nasıl kapışacağını görmek eminiz ki heyecanlandırıcı olarak.