Nisan, Mayıs ve Haziran Aylarında Dikkatleri Üzerine Toplayacak PC Oyunları

Nisan, Mayıs ve Haziran Aylarında Dikkatleri Üzerine Toplayacak PC Oyunları

Bahar geldi, çiçekler açtı ve oyun geliştricileri de harekete geçti. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarının geri kalanı boyunca oynayacağımız şeylere bir göz atalım: birkaç remaster, birkaç güzel macera oyunu ve Prey and Dawn of War 3 gibi birkaç tane ciddi stüdyo eforu gerektiren oyun.

Bulletstorm: Full Clip Edition

Çıkış tarihi: 7 Nisan

Orijinal Bulletstorm, Steam’den kayboldu, sadece yeni 50 dolar ücreti olan remastered sürümü kaldı. Bu biraz sinir bozucu çünkü orijinal hali daha ucuzdu. Ancak hiç oynamadıysanız Bulletstorm gerçekten zevklidir.

Planescape Torment: Geliştirilmiş Edition

Çıkış tarihi: 11 Nisan

Tüm zamanların en büyük RPG’lerinden biri (ya da sorduğunuz kişiye bağlı olarak en büyüğü), remastered grafik ve müzik, 4K arayüz ve “oyun güncellemeleri, hata düzeltmeleri ve tasarımcı Chris Avellone tarafından yönetilen geliştirmeler” ile güncellendi. Planescape: Tides of Numenera’nın yakın tarihli devam serisi gibi orijinali mükemmel bir şekilde yazılmış ve kavgalar patlak verirken, karar verme ve hikaye anlatımına da kapsamlıca odaklanılmış. Bu Gelişmiş Sürüm’de çok büyük bir yanlış olmadıkça, bu oyunu önermediğimiz bir dünyayı hayal etmek zor. Bununla birlikte, klasik cRPG’lerinizle fantezi bir güncelleme yapmanız gerekmiyorsa, orijinal sürüm 10 dolar etiketiyle GOG’da.

Yooka-Laylee

Çıkış tarihi: 11 Nisan

Yooka-Laylee, belki de kendisini çok güçlü bir şekilde piyasaya çıkaran N64 platformlarına geri döndü. Oyun Banjo-Kazooie gibi oyunların çekiciliğini ve aynı zamanda sinir bozucu kamera ve sıkıcı dövüşlerini hatırlatıyor. Yine de oyunda eğlenceli bir nostalji gezisine çıkacaksınız ve görünüşe göre kamera sorunlarının bazılarını düzeltmesi gereken bir performans yaması geliyor.

Mr Shifty

Çıkış tarihi: 13 Nisan

Hotline Miami’ye çok benzer, Mr. Shifty baya bildiğimiz vurdummu öldüreni bir tip. Kısa mesafeli teleportasyon, duvardan mermi geçirme ve duvarlarların ötesini görebilmek için kullanılabilen hilekarlıklar oyunun dönemeci. Düşmanlarınız bu güce sahip değil ve duvarların arkasından öldürülebiliyorlar, ki bu da gerçekten tatmin edici görünüyor.

Full Throttle: Remastered

Çıkış tarihi: 18 Nisan

Tim Schafer ve Double Fine, LucasArts mirasını koruyarak, Tentacle Günü’nü, Grim Fandango’yu yeniden dile getiren güzel bir iş çıkardılar ve şimdi, 1995 yılından beri sevgiyle hatırlanan bir işaretle-tıkla tarzı bir macera olan Full Throttle’ı yeniden canlandırdılar. Remastered sürümü yeni sanat içerecek ve Double Fine’in diğer güncelleştirmelerinde olduğu gibi, yeni ve orijinal sanat arasında geçiş yapmanıza da izin verecek.

Flinthook

Çıkış tarihi: 18 Nisan

Uzay korsanlarının yaptığı gibi, rastgele oluşturulan 2D uzay gemilerini bir sıkıştırma kancasıyla sıkıştırın. Çoğu oyuncu, geçen sene PAX East’te oynadığı Flinthook’un hızlı platformalaştırmasını beğendi ve hareketleri “keskin ve doyurucu” olarak nitelendirdi.

Marvel’s Guardians of the Galaxy: Episode 1

Çıkış tarihi:18 Nisan

Son derecetuhaf olan uzay çetesi uzaydaki daha tuhaf maceralarla yine sürüyor. Galaxyfilminin sonraki Guardians’dan çokta önce çıkmayan, Telltale’in en yeniişbirliğinin ilk bölümü hikaye ile alâkalı değil. Özet, her zamankinden büyükbir sapmayı tarif etmiyormuş gibiyse de: “Epik bir savaşın ardından,Muhafızlar açıklanamadıkları bir tarihi eseri keşfediyorlar. Koruyucuların herbirinin, bu tarihi eseri arzulamak için bir nedeni var; çünkü türünün sonuncusuolan elinden kurtulmanın imkansız olduğu acımasız bir düşman tarafındanbırakılmıştır.

Acımasızdüşmanlar tekrar saldırıyorlar!

Syberia 3

Çıkış tarihi: 20 Nisan

Microïds’un çok sevilen macera serisi, kahraman Kate’in göçebe bir kavim tarafından içeri alınmasından sonra yeni bir hikaye ile devam ediyor. Syberia fanları için uzun bir bekleyiş oldu: Syberia 3 ilk kez 2009’da ilan edildi ve yol boyunca bir kaç çıkış tarihi kaçırdı. Bu kez ne olacak merakla bekliyoruz.

Everything

Çıkış tarihi: 21 Nisan

Mountain’ın yaratıcısı David OReilly’nin ikinci oyunu başlıktan da anlayabileceğiniz gibi her şeyle ilgili. Ya da birçok şey, yani: mikroplar, hayvanlar, bitkiler, gezegenler, yıldızlar, galaksiler gibi. Oyuncu, atomaltı bölgeye inebilir veya kozmik yapılara kadar genişleyebilir, yüzüstü sürünerek hareket eden bir ayıyı bile görebilirsiniz.

What Remains of Edith Finch

Çıkış tarihi: 25 Nisan

The Unfinished Swan’ın yaratıcılarından Washington eyaletinde bir aile hakkında garip masalların bir araya toplanmış hali geliyor. “Hikayeler birinci ağızdan anlatılıyor ve geliştiriciye göre her biri Finç ailesinin bir üyesini çeşitli” oyun ve tonlar “ile ölümüne kadar takip ediyor.”Nihayetinde, çevremizdeki geniş ve bilinmeyen dünya tarafından alçak gönüllü olmanın ve şaşkınlık hissetmenin nasıl hissettirdiğiyle ilgili bir oyun.”

Batman: Arkham VR

Çıkış tarihi: 25 Nisan

Bruce Wayne’in ebeveynlerinin öldürülmesine sebep olan kim? Başlangıçta PlayStation VR için piyasaya çıkan Arkham VR, şimdi Vive ve Oculus kulaklıklar için yolda. Ara sokak sahnesinin yanısıra, oyuncular Batcave’de takılabilirler ve sonuçta Batman’ın yaptığı gibi “Batman’ın en yakın müttefiklerinin hayatını tehdit eden bir planı çözebilirler”. Gadget’larla da.

Outlast 2

Çıkıştarihi: 25 Nisan

Kısademosunda bile gece görüşü kamerayla korku dolu anlar yaşatan Outlast 2 25Nisanda gümbür gümbür geliyor.

Warhammer 40,000: Dawn of War 3

Çıkış tarihi: 27 Nisan

Serinin uzun süren bir sessizliğinden sonra, Dawn of War 3, daha yeni geçen yıl açıklandı ve şimdi de bize gelmek üzere. Relic’in Warhammer RTS devamı, türün yeniden oluşturulması için mutlu bir zamana geliyor -bir remastered StarCraft yakında – taze bina, büyük ordular ve karmaşık çok oyunculu getiriyor.  Oyun piyasaya çıkmadan önce 21-24 Nisan tarihlerinde bir beta sürümünün yayınlanacağınıda size bildirmek istiyoruz.

Prey

Çıkış tarihi: 5 Mayıs

Arkane’nin yeni sistem odaklı tetikçisi, başka bir oyunun adını alıyor ancak tamamen yeni bir bilimkurgu korku yaratılmış. Morgan Yu gibi, oyuncular yakın gelecekte (ancak alternatif bir geçmişi olan) uzay istasyonunu araştırıyor, uzaylıları vuruyor ve cansız nesneler haline dönüşüyor; kahve kupaları iyi işe yarıyor. Diğer güçler psiyonik enerji saldırıları ve telekinezi andıran yerçekimi manipülasyonunu kapsıyor. 

Star Trek: Bridge Crew

Çıkış tarihi: 30 Mayıs

Artemis’e benzer şekilde, Star Trek: Köprü Mürettebatı, kendi ülkesinde kendi komutlarını çalıştıran ve durum raporlarını birbirine bağlayan Starship komutasında birden fazla oyuncu koyar-Köprü Mürettebatının hepsini VR’de yapmaz. Aynı yerde bir grup arkadaşınız ve Oculus Rifts veya HTC Vives’i bir araya toplamanız çok gerçekçi değil, ancak görünüşe göre elinizden geldiğince iyi vakit geçirebilirsiniz. Tabii ki, mikrofonlarla çevrimiçi oynayabilir ve tek oyuncu kampanyası da var.

Strafe

Çıkış tarihi. 9 Mayıs

1996’ya kadar yüksek hızdaki bir FPS gerilemesi -bir çocuğun çok radikal olduğu için kafasının patladığı,  çok eğlenceli bir tanıtım videosu ile-Strafe, hedeflediği Quake fanlarını eğlendirmede zorluk çekmiyor. Rastgele üretilen seviyeler ve “bitmeyen kanın çeşmeleri” oyunda aşırılığın seviyelerini artırmakta.

Mirage: Arcane Warfare

Çıkış tarihi: 23 Mayıs

Chivalry: Medieval Warfare’in yapımcılarından bir başka çok oyunculu kara saldırı oyunu: Bu kez işin içine sihirde giriyor ve kılıçlarda tabi ki.

Tekken 7

Çıkış tarihi: 1 Haziran

Sonunda Tekken PC’de! Heycanlıyız. Peki ya neden? Genel olarak, sadece bir başka dövüş oyunu serisinin PC’ye gelmesini görmekten mutluluk duyuyoruz, ancak bazı endişelerimiz var. Yayınlanması hakkında değil, güvenlik riskleri yüzünden. Nasıl çalıştığını dahi bilmiyoruz. İleride test edeceğiz. Gamespot’un aşağıdaki videosunda pürüzsüz görünümlü PC görüntüleri var.

Elder Scrolls Online: Morrowind

Çıkış tarihi: 6 Haziran

Hadi Morrowind’e geri dönelim.

Dirt 4

Çıkış tarihi: 6 Haziran

Off-road yarışının en heyecan verici özelliklerinden biri de yeni ralli rotası oluşturma aracıdır. Oyunculara oyunun beş bölgesinde milyonlarca farklı rota imkanı sunar. Dirt oyunları her zaman oldukça iyi, bu yüzden bunun için büyük umutlar besliyoruz.