Overwatch, PS4, Xbox, Switch ve PC'ye Cross-Play Geliyor

0 Yorum · 383 Görüntüleme

Overwatch'ın çapraz oyun betasının lansman tarihi açıklanmadı.


Cross Play resmi olarak Overwatch'a geliyor ve Blizzard, bu özelliğin mevcut olacağını doğruladı. Bu özellik oyunun tüm sürümlerine (PC, Nintendo Switch, PS4/PS5 ve Xbox One/Xbox Series X/S) desteklenecek ve Battle.net lansmanının bir parçası olarak tanıtılacak.

Oyuncular, yalnızca bir Battle.net hesabı oluşturup bunu çeşitli konsol hesaplarına bağladıktan sonra Overwatch çapraz oyuna katılabilecekler . Doğal olarak bu, oyunu 2016'da piyasaya sürüldüğünden beri Battle.net başlatıcısı üzerinden oynayan PC oyuncuları için geçerli değildir; konsol oyuncularının, çapraz oynamayı kullanma istekleri ne olursa olsun, bir tane bağlaması veya kurması gerekecektir. Overwatch oyun direktörü Aaron Keller'ın yakın zamanda alay ettiği büyük özellik , çapraz oyunun eklenmesiydi . Blizzard, web sitesinde bir Battle.net hesabının nasıl oluşturulacağı ve bağlanacağı ile ilgili ayrıntılar içeren bir sayfa oluşturdu.

Ek bir bonus olarak, yıl sonuna kadar Nintendo, PlayStation veya Xbox hesaplarını Battle.net'e bağlayan herkes altın bir ganimet kutusu da alacak. Giriş yaptığınız her platform için bir altın ganimet kutusu alacaksınız.

İki havuza ayrılacak olan Rekabetçi hariç, tüm oyun modlarında çapraz oyun mevcut olacak: PC ve konsol oyuncuları. Bunun denge nedenleriyle olduğu söyleniyor.

Şimdiye kadar Overwatch için çapraz oyun betasının ne zaman başlayacağı veya özelliğin ne zaman tam olarak yayınlanacağı belli değil. Blizzard'ın basın açıklaması belli belirsiz, "Overwatch Cross-Play Beta yakında PC, PlayStation, Nintendo Switch ve Xbox'ta başlayacak." Şimdilik, Overwatch oyuncuları uzun zamandır beklenen özelliğin sonunda yolda olduğunu bilmekten mutlu olacaklar. Bununla birlikte, Overwatch'da yıl sonundan önce çapraz oyun görmemiz muhtemel.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!