Plague Inc.'e Salgınla Mücadele Modu Geliyor

Plague Inc.'e Salgınla Mücadele Modu Geliyor

       Çin'de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan korovirüs'ten sonra bir anda popüler hale gelen Plague Inc., kısa süre içerisinde binlerce indirme sayısına ulaşmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise oyun Çin'de yasaklanmıştı.

       Oyun bu sefer çok farklı bir haberle günndeme geldi. Oyunun yapımcısı Ndemic Creations tarafından yapılan açıklamaya göre, oyuna yeni bir mod gelecek. Bu mod için Dünya Sağlık Örgütü ve Küresel Salgın Uyarı ve Yanıt Ağı ile birlikte çalıştıklarını belirten Ndemic Creations, geliştirdikleri bu modda dünya genelinde yayılan bir virüsle mücadele edileceğini belirtti.

        Şu an geliştirilme aşamasında olan mod aşırı detaylara sahip olacak. Sağlık sistemi takip edilebilecek, tıbbi müdaheleler yapılabilecek, yapılacak tedavi yöntemlerine karar verilebilecek, virüs kapsamında yapılacak karantina şartları uygulamaya geçirilebilecek ve daha birçok ayrıntıya sahip olacak olan mod, Plague Inc.'ye sahip olan herkes için ücretsiz olarak yayınlanacak.

        

     Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde oyunun yapımcı ekibinin koronavirüs ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü COVID-19 Dayanışma Müdahele Fonu'na 250.000 dolar bağış yaptığını belirtmiştik.

      Plague Inc.'nin yapımcısı James Vaughn tarafından yapılan açıklamada, “8 yıl önce oyunu ilk olarak yayınladığımızda içerisinde bulunduğumuz dünyanın Plague Inc ile bu kadar benzer durumlar içerisinde bulunacağını veya salgın döneminde binlerce oyuncunun Plague Inc. indirip oynayabileceğini tahmin etmezdim. Ayrıca sağlık kuruluşlarının COVID-19 aşısı çalışmalarına Ndemic Creations olarak katkıda bulunduğumuz için mutluyuz” dedi.