PlayStation 5 Kontrolcüsü Parçalarına Ayrıldı

0 Yorum · 490 Görüntüleme

Bir Twitter hesabı, Sony'nin yeni nesil oyun konsolu olan PS5'e ait DualSense'i parçalarına ayırdığı görüntüleri paylaştı.


Sony'nin merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5  ile ilgili her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak tasarım, fiyat, kontrolcüsü ve 2 versiyonu hakkında tüm bilgiler açıklanmıştı. Bunların yanı sıra düzenlenen dijital etkinliklerle birlikte konsol için geliştirilen oyunların bazılarını öğrendik.

Tüm bunlara ek olarak Impact Controller kullanıcı adına sahip bir Twitter hesabı, PlayStation 5 için tanıtılan DualSense'i parçalarına ayırdı. Şu an için Sony cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak fotoğrafları incelediğimizde doğruluk payı oldukça fazla görünüyor.

Yukarıda yer alan görselden de görebildiğiniz üzere cihazın hemen hemen her parçasının detaylı görüntüsü bulunuyor. 

Görüntülere bakıldığında cihazın tam ortasında ana işlem kartı bulunuyor ve hemen bu kartın üzerinde bulunan beyaz kısımda mikrofon yerleştirilmiş. Ana işlem kartının hemen altında ise USB-Type-C girişi bulunuyor. Dikkat çeken bir başka nokta ise analog çubuklarının PlayStation 4'e ait DualShock'takine oldukça fazla benzemesi.

Görselin ikinci sırasının başında yer alan parça ise PS5 DualSense Controller Adaptive Trigger. Bu parçanın amacı, oyuncuların çeşitli durumlarda L2 ve R2 düğmelerine yanlışlıkla basmasını engelliyor. Ayrıca kontrolcünün belli kısımlarında dokunsal geri besleme motorları bulunuyor.

12 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek olan konsol şimdiden oyun dünyasını heyecana sürüklemiş durumda.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!