Pokemon Go Detective Pikachu’yu Yeni Etkinlik ve Shiny Aipom ile Kutluyor

Pokemon Go Detective Pikachu’yu Yeni Etkinlik ve Shiny Aipom ile Kutluyor

Pokemon Go Detective Pikachu Etkinliği

Pokemon Go Detective Pikachu Etkinliği

Warner Bros.’un Detective Pikachu filmi bu hafta sinemalarda ve Niantic, Pokemon Go‘daki özel bir etkinliğiyle bunu kutluyor. 7 Mayıs’ta başlayarak oyuncular, yeni bir Shiny Pokemon ve hatta Detective Pikachu dahil olmak üzere yaklaşmakta olan filmden Pokemon‘ları yakalama şansına sahip olacaklar.

7-17 Mayıs arasında Bulbasaur, Snubble, Psyduck, Jigglypuff ve Aipom gibi Detective Pikachu filminde rol alan Pokemonlar, vahşi doğada normalden daha sık ortaya çıkacak. Bazı film Pokemonları ayrıca Raid patronları olarak görünecek ve oyuncuların Shiny Aipom‘a rastlama şansı olacak. Bunların üstünde, dedektif şapkası giyen bir Pikachu, çektiğiniz Go Snapshot’ları fotoğraflayabilir; bu olursa, onu yakalama şansınız olur.

Pokemon Go Detective Pikachu

Pokemon Go Detective Pikachu

Artan Pokemon’un ortaya çıkmasının ötesinde, Detective Pikachu etkinliği sırasında yakaladığınız her Pokemon için normalde iki kat daha fazla XP kazanırsınız. Niantic ayrıca Poke Stops’ta özel Field Research görevlerini de dağıtıyor ve Style Shop’tan satın alınacak Detective Pikachu temalı giyim eşyaları var. Filmin logosunu taşıyan bir tişört ve Pikachu kulakları olan bir dedektif şapkası da dahil.

Detective Pikachu, 10 Mayıs’ta sinemalara geliyor. Film aynı isimdeki 3DS oyununa dayanıyor ve Pikachu’yu Ryan Reynolds seslendiriyor.