Portal 2 Büyük Bir Güncelleme Aldı

0 Yorum · 357 Görüntüleme

Valve tarafından geliştirilen Portal 2, uzun bir aradan sonra büyük bir güncelleme aldı.


Valve Corporation tarafından geliştirilen ve 19 Nisan 2011 tarihinde Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, PlayStation 3, Xbox 360 için piyasaya sürülen Portal 2, Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü, VGX En İyi PC Oyunu Ödülü ve VGX En İyi Multiplayer Oyun Ödülü gibi ödülleri daha ilk çıktığı yıl almayı başardı. İlk çıktığı yıllar oyunseverler tarafından oldukça sevilen Portal 2, aradan 10 yıl geçmesinin ardından büyük bir güncelleme aldı. 

Bilindiği üzere oyun sektörü oldukça hızlı gelişmekte. Her gün yeni gelişmeler sayesinde oyunlardaki en ufak hatalar gözümüze daha çok batmakta. İşte bu yüzden eski oyunları oynamak artık eğlenceli gelmiyor ve gelişmiş oyunlara alıştığımız için eski oyunlar düne nazaran daha az sıklıkla oynanmakta.. Fakat bazı geliştiriciler eski oyunlarını remake yaparak ya da Valve'nin Portal 2'ye yaptığı gibi büyük bir güncelleme getirerek oyunu yeniden oyunseverlere sunuyor. 

Valve'nin geliştirmiş olduğu Portal 2'ye tam 10 yıl sonra büyük bir güncelleme ile en büyük gelişme Vulkan desteği sayesinde oyunda yaşanması beklenen performans artışı olacak. Bahsettiğimiz Vulkan desteği ile oyun, 2016 tarihinden sonra çıkan birçok sistemde eskisine nazaran daha iyi performans sağlayacak. Gelen güncelleme sayesinde Vulkan desteği dışında yine birçok yenilik ve aynı zamanda birçokta oyun içi hataları düzeltilmiş durumda. Oyuncuların yaşadığı çökme sorunuda büyük bir oranla düzeltilmiş olarak karşımıza çıkmakta. 

Portal 2 Sistem Gereksinimleri:

MİNİMUM:

İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP
İşlemci: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 (veya üstü) veya AMD64X2 (veya üstü)
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Ekran kartı 128 MB veya daha fazla olmalı ve Pixel Shader 2.0b (ATI Radeon X800 veya üstü / NVIDIA GeForce 7600 veya üstü / Intel HD Graphics 2000 veya üstü) desteği olmalıdır.
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu

 
 
 
 
 

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!