PlayStation Önizleme Programında PSN ID değiştirme özelliği açıklandı. Artık PSN isminizi değiştirebileceksiniz.

PS4 İsim Değiştirme

PS4 İsim Değiştirme

PS4'teki PSN Online Kimliğinizi değiştirmek istediğinizde, bunu yapma yeteneğinden yoksun kaldınız. Ama ufukta iyi haberler var. PlayStation, kimliğinizi değiştirmenize izin veren yeni bir özelliği test edeceğini açıkladı. Çok talep edilen PSN Online Kimlik Değiştirme özelliği şu anda PlayStation'ın Önizleme Programına giriyor.

Artık, bu özellik yalnızca önceki PS4 sistem yazılımı betalarının test kullanıcıları olarak kayıtlı PlayStation kullanıcılarına sunulacak. Erişimi olanlar için, ilk değişikliğinizi ücretsiz yapabilirsiniz. Bundan sonraki değişiklikler $10 USD/CAD / €9.99 / £7.99 olacaktır. PlayStation Plus üyeleri için, ilk değişiklikten sonra 5 $5 USD/CAD / €4.99 / £3.99'a mal olacak.

Değişiklik yapmak için yetkili kullanıcılar, bu özelliklere Ayarlar menüsünden veya PS4'ün Profil sayfası üzerinden erişebilir. Ayrıca yeni PSN ID'nizi yeni arkadaşınızla birlikte görüntüleyebileceksiniz (böylece arkadaşlarınız sizi tanıyabilir). Bu kullanıcıların yapması gereken bir seçimdir; eski kimliğinizi göstermeye karar verdiğinizde, bunu değiştiremezsiniz.

Başka bir uyarı, yeni özelliklerin tüm oyunlarla uyumlu olmayacağıdır. 1 Nisan 2018'den sonra piyasaya sürülen PS4 oyunları ve bu tarihten önce çıkarılan "en çok oynanan PS4 oyunlarının çoğunluğu" ile uyumlu olacak. PlayStation, tüm PS4, PS3 ve PS Vita oyunlarının özelliği desteklemediği konusunda net bir fikir verdiğinden, kullanıcılar belirli oyunlarda sorunları veya hataları görebilir. Değişiklikle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız PlayStation, eski kimliğinize ücretsiz geri dönmenize izin verecektir.

Önizleme programı, Kasım 2018'in sonuna kadar devam edecek ve PlayStation, tüm PS4 oyuncuları için 2019'un başlarında kullanıma sunacak. O vakit geldiğinde, uyumlu oyunların tam listesi (1 Nisan 2018'den önce yayımlananlar) yayınlanacak.

Facebook Yorumları