PUBG Mobile 600 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

PUBG Mobile 600 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

    Son yıllarda devam eden Battle Royale furyası tüm hızıyla devam ediyor. Büyük şirketlerin oyun veya mod olarak geliştirmeye çalıştıkları Battle Royale, oyuncuların en çok oynadığı modlardan birisi halinde. Özellikle oyuncular arasındaki rekabet ve heyecanı en üst noktaya çıkartan Battle Royale oyunları tüm hızıyla büyümeye devam ediyor.

    Battle Royale denilince akla ilk gelen oyunlardan olan PUBG, tüm dünyada muazzam oyuncu sayılarına sahip bir oyun durumunda. Sürekli olarak yayınlanan güncellemelerle oyunu aktif halde tutmayı çalışan şirket bu seferde oyunun indirme sayısıyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

     Son aylarda Call of Duty Mobile’ın da piyasaya sürülmesinin ardından Battle Royale oyunları arasında büyük bir rekabet oluşmuştu. PUBG ise bu rekabetten pek etkilenmemişe benziyor. PUBG Mobile’ın Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada oyunun şu ana kadar indirme sayısının 600 milyonu geçtiği belirtildi

PUBG MOBILE on Twitter

https://twitter.com/PUBGMOBILE/status/1201501394743762947

   PUBG Mobile’ın bu kadar yüksek indirme sayılarına ulaşmasında ki en büyük etken şüphesiz ücretsiz olması. Oyun özellikle yoğun nüfusa sahip ülkelerde büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Temmuz ayında yapılan açıklamada oyunun 400 milyondan fazla indirildiğini açıklamışlardı. Bu kadar kısa bir sürede 200 milyon indirme sayısına ulaşan PUBG, hiç durmadan büyümeye devam edeceğe benziyor.

   Ayrıca PUBG’ın PC ve Konsol sayılarında da 50 milyon indirme sayısına ulaştığı da biliniyor.