Quake II Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

0 Yorum · 521 Görüntüleme

Bethesda, geçtiğimiz günlerde düzenlediği QuakeCon etkinliği kapsamında önce Quake'i şimdi de Quake II'yi ücretsiz olarak sunmaya başladı.


Son dönemin video oyun sektöründeki en popüler stüdyolarından biri olan Bethesda, oyuncuları mutlu etmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde QuakeCon etkinliğini düzenleyen Bethesda, oyuncuların büyük bir ilgisiyle karşılaştı. Bu ilgiyi boşa çıkartmak istemeyen şirket ise Quake oyununu ücretsiz olarak sunmuştu.

Şirketin efsane haline gelmiş oyunlardan biri olan Quake'i etkinlik kapsamında başlatılan bağış kampanyası için ücretsiz hale gelmişti. Ayrıca şirket, bağış kampanyasında toplanan tutarın 10 bin doları aşması halinde Quake II'nin de ücretsiz olacağını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından oyuncular tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşan kampanya da toplam 30 bin doları aşan bir tutara ulaşıldı. Bunun sonucunda ise Quake II'de ücretsiz hale geldi.

İlk olarak 1997 yılında piyasaya sürülmüş olan Quake II, etkinlik kapsamında 3 gün boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Quake gibi FPS türünde olan oyunda, karşınıza çıkan düşmanları yok etmeye çalışıyorsunuz.

Eğer sizlerde oyuna ücretsiz olarak sahip olmak istiyorsanız öncelikle Bethesda Launcher adlı uygulamayı indirmeniz ve ardından bir Bethesda hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiinz.

Bir diğer güzel haber ise Quake III Arena'nın da 17 Ağustos günü ücretsiz olarak sunulacak olması. Bethesda, son dönemde yaptığı etkinliklerle oyuncuların gönlünü kazanmaya devam ediyor. Yeni kampanyalar oldukça sizlerle paylaşacağız.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!