Rage 2, Doom Eternal ve Daha Fazla Bethesda Oyunu Steam'de Yayınlanacak

Yorum · 0 Görüntüleme

PC oyunlarınızı gelecekte nereden satın alacaksınız? Epic Games Store'dan agresif bir genişleme karşısında, Bethesda şimdilik Steam'de devam edeceğini taahhüt etti.


Bethesda Oyunları Steam'de Yayınlanacak

Bethesda Oyunları Steam'de Yayınlanacak

Epic Games Store'dan güçlü bir muhalefet karşısında Steam, en büyük oyuncularından birini elinde tutmayı başardı, çünkü Bethesda yaklaşmakta olan oyunlarının Valve hizmetinde yayınlanacağını doğruladı. Bununla birlikte, yayıncı, oyunlarının Epic Store'da da yayınlanıp yayınlanmayacağını onaylamaktan kaçındı.

Şirket Twitter'da yaptığı açıklamada, "Rage 2, Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein: Cyberpilot ve Doom Eternal'ın Bethesda.net gibi Steam'de yayınlanacağını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca Bu yıl Fallout 76'yı Steam'e getireceğiz." dedi.

Duyuru, daha önce Steam'den ziyade oyunlarını yayınlamak için Epic Games Store'a geçen çok sayıda yayıncının ardından geldi. Örneğin; The Division 2 ve Metro: Exodus, Epic Store için Steam'i tercih etmemişlerdi. Aynı tutumu sergileyenler arasında yakında çıkacak oyunlar da var; Control, Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human.

Epic Store Aralık 2018’de açıldı. Seçkin oyunları güvence altına almakta ve ücretsiz PC oyunlarını dağıtmakta epey agresif olmuştur. Epic ayrıca, oyun satışlarından elde edilen gelirleri Steam'e kıyasla daha küçük bir oranda alıyor. Bu da geliştiriciler ve yayıncılar için onu cazip bir teklif haline getiriyor. Öte yandan, Steam daha büyük bir kurulum tabanına sahip ve çok daha uzun süredir var. Yani bulut kayıtları, arşivleri ve daha fazlasını içeren, Epic Store'un sahip olmadığı özelliklere sahip olduğu anlamına gelir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!