Red Dead Redemption 2 Dominoes Nasıl Oynanır?

Yorum · 191 Görüntüleme

Red Dead Redemption 2'de para kazanmanın bazı yolları mini-oyunlardan geçer. Bu mini-oyunları oynayarak biraz para kazanabilirsiniz. Bunlardan biri de Dominoes'dur. Peki Dominoes nedir, nasıl oynanır ve nerelerde oynayabilirsiniz? Tüm bunların nasıl olacağını derlemeye çalıştık. Red Dead Redemption 2'de para kazanmak için bir göz atın.


Red Dead Redemption 2 Dominoes

Red Dead Redemption 2 Dominoes

Red Dead Redemption 2'de para kazanmak önemlidir. Aynı zamanda harcamakta. RDR 2'de para kazanamanın çeşitli yolları vardır. Bunların en önde gelenleri mini-oyunlardır. Oyun para kazanmak için size bir çok mini-oyun sunar. Bunlardan biri de Dominoes'dur. Peki Dominoes nedir, nasıl oynanır ve nerelerde oynayabilirsiniz? Tüm bunların nasıl olacağını derlemeye çalıştık. Red Dead Redemption 2'de para kazanmak için bir göz atın.

1. RDR 2: Dominoes Nedir?

Red Dead Redemption 2'deki en rahatlatıcı mini oyun diyebiliriz. Her seferinde sadece bir kaç dolar için oynuyorsunuz ve oyunda iki büyük oğlanla birlikte tahtada oturmakla ilgili huzur dolu bir şey var. Güneşin uzaklaştığı sırada önünüzdeki dominolarınızı sıraya diziyorsunuz.

Dominoes bir saniyede anlatamayacağımız kuralları olan oyun moduna sahiptir. Ama en temelde dominolarınızı tahtaya yerleştiriyorsunuz ve domino zincirinin her iki ucundaki mevcut çinilerden biriyle eşleşirse, sadece dominoyu koyabilirsiniz. Yani bir ucunda 5 ve diğer tarafta 3 varsa, sadece 5 veya 3 olan dominoları yerleştirebilirsiniz.

2. RDR 2: Dominoes Kazanmanın En İyi Yolu Nedir?

Çoğu zaman, Draw veya Block dominoes oynayacaksınız: buradaki amaç, önce tüm çinilerinden kurtulmaktır. Strateji açısından, üç şeye odaklanmaktır.

İlk olarak, elinizde mümkün olduğunca çok seçenek bulundurmak istersiniz, böylece durum ne olursa olsun bir çiniyi oynayabilirsiniz. Tahtaya uyan bir çiniye sahip değilseniz, başka bir tane (Draw'da) toplamanız veya (Block'ta) geçmeniz (pass) gerekir. Bu amaçla, çiftlerden kurtulun, çünkü sadece bir olası eşleşme sağlarlar.

İkincisi, yüksek değerli dominoları erken oynayın. Bir kişi tüm çinilerden kurtulduğunda, diğer iki oyuncunun elindeki dominoların değerleri eklenir ve kazanan bu puan sayıyı alır. Örneğin bir başkası kazanırsa, 6-5 üzerinde bir 6-1 tutun.

Son olarak, rakiplerinizin neye sahip olduğunu bulmaya çalışın. Tahtanın bir ucunda 3, diğerinde 5 olduğunda pass yaparlarsa, 5 ve 3'leri olmadığını bilirsiniz. Bu bilgiyi daha sonra avantajınıza kullanın.

3. RDR 2: Puanlı Dominoes Nedir?

Red Dead Redemption 2 ayrıca 'All Threes' ve 'All Fives'ın tüm domino versiyonlarını da içerir. Yine, bir kişi çinilerinden kurtulduğu zaman oyun sona erer, ancak bu sefer bir çini yerleştirdiğinizde puan kazanabilirsiniz. All Threes'de, açık uçlar (yani, yan yana oynayabileceğiniz dominolar) bir çiniyi yerleştirdikten sonra üç katına kadar eklendiğinde puan alırsınız. All Fives için ise beş katıdır. Puanların sayısı, açık uçlardaki sayıların toplamıdır. Yani 3, 5 ve 1 yaparsanız, örneğin dokuz puan alırsınız.

Şimdi, bu karmaşık görünüyor, ama endişelenmeyin. Temel olarak, üçlü ya da beşli katları için şans oluşturarak oyunlara odaklanacaksınız. Yine, seçeneklerinizi açık tutmak için erken çiftlerden kurtulun ve rakibinizin ne yaptığını anlamaya çalıştığınızdan emin olun. Savunarak oyun oynamak istiyorsanız (örneğin, öndesiniz ancak pek çok puanlama seçeneğiniz yok) yüksek sayıları açık uçlarda düşük olanlarla değiştirmek isteyebilirsiniz, böylece rakibinizin puanları daha az olur. Örneğin; açık uçlar 3-2-6 ise, 6'yı 1'e dönüştürmek, liderliğinizin korunmasına yardımcı olabilir.

Son bir şey daha: Block ve Draw dominoes'da sadece iki açık uç vardır, ortadan yayılıyor. Oysa puanlı dominoes ilk çiftten yayılan iki yeni çizgiyle dörde kadardır. Block ve Draw'ı uzun bir çizgi olarak düşünün. Puanlı dominoes ise büyük artı işareti şeklinde. Endişelenmeyin, halledersiniz.

4. RDR 2: Dominoes Nerede Oynanır?

Emerald Station (Valentine'dan kısa bir tren), Blackwater veya Saint Denis.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!