Rocket League’e Çapraz Platform Desteği Geliyor

Rocket League’e Çapraz Platform Desteği Geliyor

Bugün Psyonix, 19 Şubat’ta tüm oyunculara resmi olarak “Arkadaşlar Listesi” adı verilen Cross Platform Şahısları’nın 19 Şubat’ta piyasaya sürüleceğini açıkladı. Kullanıcı adınız ve rastgele 4 rakamdan oluşacak tüm platformlarda benzersiz bir şekilde tanımlanacak bir profil ID’niz olacak. Oyuncular, RocketID’lerini kullanarak Rocket League Arkadaşlar Listesine oyuncu ekleyebilir ve herhangi bir platformda arkadaşlarıyla maçlara katılabilir.

Bu özellik geçtiğimiz ay tüm platformlar için “Cross Platform Play”in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor ve bu da her konsoldaki oyuncuların birbirleriyle oynamasına izin veriyor, ancak gruplanıp eşleştirmeye katılamıyorlardı. Özelliğe bir ay sonra son rötuşları katarak, platformlar arası Rocket League maçları gerçek oluyor.

 

Psyonix, RocketID’nizin kullanıcı adı bölümünü nasıl değiştireceğiniz de dahil olmak üzere, bu sürecin tam olarak nasıl çalıştığını gösteren bir fragman yayınladı.

Rocket League’in piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncular bu özelliğin üstünde duruyor, oyuna yapılan her güncellemeye yanıt vererek ne zaman platformlar arası partiler oluşturabileceklerini soruyorlardı. Oyuncular artık rahat bir nefes alabilirler.