Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser’ın yeni stüdyosu, açık dünya ile AAA aksiyon oyunu oluşturuyor.

Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser’ın yeni stüdyosu, açık dünya ile AAA aksiyon oyunu oluşturuyor.

Absurd Ventures, Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser’ın yeni şirketi, açık dünya macera aksiyon oyunu yapmayı planlıyor.

Şu anda Kaliforniya’nın Santa Monica şehrinde bulunan stüdyo, oyun geliştiricileri için lider oyun tasarımcısı dahil olmak üzere yedi aday arıyor.

“Macera aksiyon oyununda açık dünya tasarımı, karakter tasarımı, kontrol unsurları ve kamera tasarımının yaratıcı kurgusunun ve uygulayıcısı olun” deniliyor boşlukta.

Bu pozisyonda olan kişi, çeşitli uzmanların ekibini yönetecek ve en iyi sınıfın dövüş aksiyonlarını ve üçüncü şahıs aksiyonunu birkaç oyun modunda oluşturmak için çalışacak.

Absurd Ventures şu anda ayrıca bir sanat direktörü, baş tasarımcı, baş sanat direktörü, baş yapımcı, baş teknik direktör ve teknik direktör arıyor.

1998 yılında Rockstar’ın kurucularından biri haline gelen Houser, şirketi 2020 yılı başlarında terk etti ve geçen yıl Absurd Ventures’ı kurduğunu duyurdu.

Kasım ayında, Rockstar’ın eski çalışanları Lazlow Jones ve Michael Unsworth’un Houser ile birlikte Absurd’da çalıştığı ortaya çıktı.

Jones, Rockstar’ın üretim departmanının ortak başkanı olup, daha önce oyun içi yaratıcı ses ve görüntü içeriklerinden sorumluydu ve Red Dead Redemption serisinin eski senaristi Unsworth ise şirkette 16 yıl boyunca hemen hemen tüm büyük Rockstar yayınları üzerinde çalışmıştı.