Smile Hair Clinic Saç Ekimi Fiyatları

Smile Hair Clinic Saç Ekimi Fiyatları

Smile Hair Clinic Safir saç ekimi uygulamalarında net bir fiyat sahibi olabilmek için öncelikle hastaların saç ekimi yapan merkezler ile iletişime geçmeleri ve burada muayene olmaları gerekir. Gerekli ön muayenenin ardından uzmanlar hasta hakkında bir dosya hazırlar ve hangi teknik ile saç ekileceğine ilişkin planlar hazırlanır. Uygulanacak olan yöntem ile birlikte hastaların tercih ettikleri sağlık kuruluşlarının niteliği fiyatları oluşturan temel kriterlerdir. Hastalar saç ekimi uygulamasını tercih edecekleri zamanlarda bu uygulamalıyı gerçekleştiren merkezler ile birebir irtibata geçerek saç ekimi fiyatları her konuda gerekli bilgiyi alabilirler.

Smile Hair Clinic Dr. Gökay Bilgin ve Dr.Mehmet Erdoğan

Smile Hair Clinic Dr. Gökay Bilgin ve Dr.Mehmet Erdoğan

Saç ekimi fiyatları ve detayları hakkında detaylı bilgi sahibi olan hastalar bu merkezler aracılığı ile kısa süre içerisinde bu tedaviyi alabilir ve sağlıklı saç köklerine sahip olabilir.

Safir Ekimi

Safir saç ekimi uygulamaları günümüzde artık en sık tercih edilen estetik operasyonlar listesinde ilk sıralarda yer alan bir uygulamadır. Güven veren sonuçları ve uzun süre etkili olması nedeni ile saç dökülme problemi yaşayan birçok erkek bu uygulamalar ile yeni ve doğal saçlarına kavuşur.

Uygulama esnasında kullanılan saçların doğal olması ve uygulama yönteminin herhangi bir şekilde cerrahi müdahale gerektirmemesi gibi durumlar saç ekim tercihlerinin temel sebeplerini oluşturur. Başarılı uygulamaları ile ilgi gören saç ekim merkezlerinde gerçekleştirilen bu uygulamalar sonrasında kişiler gerçek saçlar ile birlikte yepyeni bir görünüme sahip olabilirler.

Safir Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir saç ekimi uygulamaları herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan gerçekleştirilen uygulamalardır. Son derece başarılı geçen uygulamaların ardından kişiler iyileşme döneminin ardından sosyal yaşamlarına geri dönebilirler. Safir saç ekimi uygulamalarında öncelikle hastalar muayene edilir ve saç derisinde hangi alanlara ekim yapılacağı işaretlenerek belirlenir. Ardından bu bölgelere ekilecek saçlar hazırlanır ve hastada uyun bölgelerde kanallar açılarak saçların bu bölgelere yerleştirilmesi sağlanır.

 Greft adı verilen saç kökleri büyük ihtimalde hastaların ense köklerinden alınarak uygun yerlere tekrar yerleştirilir. Yerleştirilen saçların tutması ve hacim kazanması ile hastalar yeni görünümlerine sahip olabilir.

Safir Ekimi Kimlere Uygundur?

Safir saç ekimi uygulamaları günümüzde birçok kesimin tercih ettiği uygulamalar arasında yer alır. Saç ekimi uygulamalarını saçlarında dökülme problemi yaşayan her hasta tercih edebilir. Eğer kişiler ergenlik dönemini atlatmış ise ve saçlarında ciddi oranda dökülme var ise bu durumda bu uygulamalar için ideal olan kişilerdir. Saç ekim merkezleri ile iletişime geçilerek de saç ekimi fiyatları ve uygulamaya ilişkin diğer bilgilerin öğrenilmesi mümkün olur.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Safir saç ekimi aşamalar halinde gerçekleşen bir uygulamadır. Öncelikle hastalarda ekimin yapılacağı alan belirlenir. Ardından ekim için işaretlenen bu alanlarda kullanılacak olan saç kökleri incelenir. Genelde ense kökünden ekim için uygun olan saç kökleri toplanır.

Greft olarak bilinen bu kökler saklanır ve hastada ekim yapılacak olan bölgede uygun kanalların açılması sağlanır. Ardından ince uçlu kanallı iğneler ile tek tek bu saç köklerinin açılan kanallara ekilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında hastalar süreç boyunca gerekli ilaçları kullanarak kısa sür içerisinde iyileşir ve sağlıklı saçlara sahip olur.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi fiyatları ve saç ekimi hakkında gerekli her bilgi saç ekim merkezlerinden öğrenilebilir. Saç ekimi öncesinde uyulması gereken bir dizi kural bulunur ve hastalar bu konuda uzmanlardan gerekli bilgiyi alarak ekim yapılacağı gün ekim merkezinde hazır bulunur.

Saç Ekimi Sonrası

Ekim işlemi sonrasında hastaların iyileşme sürecinde oldukça dikkatli olmaları gerekir. Bölgeyi darbeden ve ağırlıktan koruyarak, reçetede belirtilen ilaçları düzenli kullanarak ve bölgeyi bir müddet sudan uzak tutarak sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olur.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları ve uygulamalar kullanılacak olan tekniğe göre farklılık gösterir. Safir saç ekimi uygulamalarında geçerli olan fiyat bilgisi için hastaların saç ekim merkezleri ile görüşmeleri önerilir.