Sonunda PlayStation 4 Sahipleri Kullanıcı İsimlerini Değiştirebilecekler

Yorum · 2 Görüntüleme

Sony, çok yakında tüm PlayStation 4 kullanıcılarına PSN ID adı değişikliklerini getireceğini onayladı.


PlayStation 4 PSN İsim Değişikliği

PlayStation 4 PSN İsim Değişikliği

Sony, çok istenen PSN isim değişikliği özelliğinin PS4 kullanıcıları için çok yakında geleceğini onayladı. Kuzey Amerika'daki oyuncular kimliklerini 10 Nisan'dan, Avrupa'dakiler ise bugün 11 Nisan'dan itibaren değiştirebilirler.

Sony'nin sosyal medya direktörü Sid Shuman, PlayStation Blog'da, "PSN'deki çevrimiçi kimlik değişikliği özelliğinin bugünden sonra tüm PlayStation 4 sahiplerine resmi olarak başladığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Ayrıca çevrimiçi kimliğinizi bir web tarayıcısı aracılığıyla da değiştirebileceksiniz ve bu özellik bugünden itibaren geçerli olacak." dedi.

Shuman, kimlik değişikliklerinin yalnızca bir web tarayıcısı veya PS4'ünüz üzerinden yapılabileceğini belirtti. Bu yüzden PS3 ve PS Vita kullanıcıları bunu yapamayacak gibi görünüyor. Önceden onaylandığı gibi, ilk değişiklik ücretsizdir, ancak PSN kimliğinizde sonradan yapılan herhangi bir değişiklik 10 $/8 £ tutarındadır. PS Plus aboneleri için ise 5 $/4 £ fiyatına mal olacaktır.

Kimliğinizi kaç kez değiştirebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve PlayStation desteğine başvurarak kimliğinizin önceki sürümlerine geri dönebilirsiniz. Siz değiştirdikten sonra bile kimse eski kimliğinizi alamaz. Arkadaşlarınızın değişikliği fark etmelerine yardımcı olması için eski kimliğinizi yeni kimliğinizin yanında profilinizde 30 güne kadar görüntüleyebilirsiniz. Sony, alt hesapların çevrimiçi kimliklerini değiştiremeyeceğini söylüyor.

Sony, tüm PS4 oyunlarının kimlik değişikliklerini desteklemeyeceği konusunda uyardı: 1 Nisan 2018’de veya sonrasında yayınlanan herhangi bir oyunda yeni kimliğiniz gösterilmelidir. Ama son çıkan oyunlardan bir tanesinin bu özelliği tam olarak desteklemediği ortaya çıktı. PlayStation web sitesinde PSN ID değişikliklerini destekleyen oyunların tam bir listesi bulunabilir; yüzlerce oyunun ad değişikliklerini tam olarak desteklediğini gösterirken, bir kaç oyunun "kritik sorunları" ve birkaç tanesinin de "oynanış deneyimi için kritik olarak kabul etmediğimiz bilinen sorunlara" sahip olduğunu belirtir. Oyun listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Adları değiştirebilme yeteneği Xbox Live'da yıllardır mevcut. Tıpkı Sony gibi, Microsoft da ilk isim değişikliğini ücretsiz sunuyor, ancak sonraki değişiklikler için ücret alıyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!