Sony, 9-10 Milyon Adet PS5 Konsolunu Üretim İçin Hazırlanıyor

0 Yorum · 384 Görüntüleme

Sony'nin COVID-19 ile ilgili talep artışı nedeniyle önceden beklenenden 3 milyon daha fazla PS5 konsolu üreteceği bildiriliyor.


Nikkei Asian Review tarafından yayınlanan yeni bir raporda PlayStation 5'e dair bazı ilginç detaylar bulunuyor. Sitenin kaynakları, Sony'nin yeni nesil konsol için sevkiyat projeksiyonunu önemli ölçüde artırdığını iddia ediyor. 

Raporda üretim için zaman aralığı belirtilmemiş olsa da, şirketim üretim siparişlerini 6 milyon adetten 9 milyon adete yükseltti. Bu birimler Sony'nin Japonya'daki robotların insan sayısından fazla olduğu yeni fabrikasında üretime geçilecek. Bloomberg tarafından açıklanan bir başka iddiaya göre ise, Sony 2020 yılının sonuna kadar 10 milyon PlayStation 5 konsolu üretmeyi hedeflediği yönünde.

Bloomberg, "Elektronik devi, montaj ortaklarına ve tedarikçilerine yeni nesil konsolu için siparişleri hızlı bir şekilde artırdığını bildirdi, ancak lojistik, tüm bu makineleri tatil alışveriş sezonu için zamanında teslim etmek için biraz zorluklar yaşatabilir." açıklamasını yaptı.

Nikkei'nin kaynakları, sipariş sayılarının pazar talebine göre her iki yönde de değişebileceğini belirtti, bu nedenle 9-10 milyon rakamları büyük olasılıkla doğru.

Sony, bildiğiniz üzere iki farklı PS5 modeli tanıttı. Standart PS5'e ek olarak Sony, disksiz bir PS5 sürümü de üretecek. Bu iki konsolun yanı sıra Sony, PS4 ve PS4 Pro'yu üretmeye de devam edecek.

Counterpoint'in kıdemli analisti Karn Chauhan, Nikkei Asian Review'a, Sony'nin pandemi nedeniyle ve oyunlarda hızlı bir artışa sebep olmasından dolayı PS5 için üretim kapasitesini arttırmaya çalıştığını belirtti. Chauhan, "Salgın sırasında, oyun endüstrisi, daha fazla tüketici oyunlarını evde eğlence olarak değerlendirdiğinden rekor sayıda çevrimiçi oyuncu artışına sebep oldu." Dedi.

Aynı Nikkei Asian Review raporu, Facebook'un Oculus Rift sanal gerçeklik cihazının üretimini 2 milyon birime yükseltmek istediğini söyledi.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!