Spotify Müzik Yükleme

Spotify Müzik Yükleme

Spotify’a Müzik Yüklemek

Bir şarkı dinliyorsunuz. Remix’ini daha çok sevdiğinizden dolayı Spotify’da aratıyorsunuz. O da ne, remix Spotify’da yok. Youtube’dan da dinlemiyorsunuz çünkü kalitesi düşüyor ve kasabiliyor. “Ne yapacağım?” diye düşünüyorsunuz ve bu konuya geliyorsunuz.

Merak etmeyin. Çözüm oldukça basit. Hadi gelin hep beraber yapalım.

1. Adım

Aşağı doğru bakan oka tıklayın ve Ayarlar’a tıklayın.

2.Adım

Karşınıza açılan menüden aşağıya inin ve Yerel Dosyalar kısmına gelin.

3.Adım

Yerel dosyaları göster adlı seçeneği aktif hale getirin.

4.Adım

Bakın burası çok önemli. Masaüstünüzde şarkılarınızı koymak için bir klasör açın. Şarkınızı o klasörün içine atın.

5.Adım

“Kaynak ekle” yazan yere tıklayın. Karşınıza açılan pencereden şarkılarınızı attığınız klasörü seçin.

Benim şarkılarım “Müzik” adlı klasörde olduğu için o klasörü seçiyorum. Ardından pencere kapanacak ve “Şuradaki şarkıları göster” bölümünün hemen altında klasörünüzün olduğu dizini göreceksiniz. Eğer aktif değilse aktifleştirin.

7.Adım

Şarkınızın ismini Spotify’da aratın. Karşınıza çıkacaktır.

Şarkılarımızı ekledik. Peki, bunun tam tersini yani nasıl Spotify’dan şarkı indirebileceğiz? Bu işlem oldukça basit, fakat Spotify Premium satın almanız gerekiyor. Spotify Premium ise 23 Ocak 2020 tarihinde aylık 17.99, yıllık 215.85 TL ye denk geliyor. Şimdi size nasıl şarkı indirip onları çevrimdışı dinleyebileceğimizi göstereceğim.

1.Adım

Herhangi bir çalma listesine gelelim.

“İndir” seçeneğini aktif edelim. Şimdi çalma listesindeki şarkılar inmeye başlayacak. Şunu da belirtelim sadece Spotify’ın oluşturduğu çalma listeleri değil tüm çalma listelerini indirebilirsiniz. Bende “Türkçe 2000’ler” çalma listesini indirdim. Çevrimdışı dinlemek isterseniz ise istediğiniz zaman çalma listesini açıp yine normal çalabilirsiniz. Fakat şunu belirtmek istiyorum, çevrimdışı dinlemek sadece indirilen çalma listelerinde geçerlidir.

Spotify Premium’un bizler için sunduğu bir özellik daha var. Çalma listelerini Spotify’ın ücretsiz versiyonunda maalesef sadece karışık dinleyebiliyorsunuz. Fakat Spotify Premium’da ise reklamsız olarak çalma listeleri istediğimiz yerden başlayıp çalabiliyoruz. Ayrıca müziğin kalitesi de artıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi eğlenceler!