Steam 21 Milyon Eş Zamanlı Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Steam 21 Milyon Eş Zamanlı Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

        Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, milyonlarca insanın farklı farklı platformlara yönelmesine sebep oldu. Karantina altındaki insanlar özellikle dizi-film ve oyun platformlarına yöneldiler. Bunların başında da oyun dünyasının en önemli platformlarından birisi olan Steam geliyor.

         Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Steam, eş zamanlı kullanıcı rekorunu kırdığını açıklamıştı. Eş zamanlı 20 milyon kullanıcıya ulaşan Steam bu rekorunu dün gece itibari ile geliştirdi. Steam'de yer alan raporlara göre dün gece saatlerinde Steam'de eş zamanlı kullanıcı sayısı 21 milyona ulaştı.

      Karantina aldındaki milyonlarca insanın Steam ve benzeri platformlara yönelmesinden dolayı ortaya çok şaşırtıcı rakamlar çıkabiliyor. Steam tarafında da bu durum iki kez yaşandı. Geçtiğimiz hafta 20 milyon eş zamanlı kullanıcı ile kırılması büyük bir rekora imza atan Steam, dün gece saatlerinde bu sayıyı 21 milyona çıkartarak ne kadar güçlü bir platform olduğunu gözler önüne serdi.

       Dsogaming tarafından yapılan habere göre Steam, geçtiğimiz hafta kırdığı rekoru 1 milyon kullanıcı sayısı arttırarak 21 milyona çıkarttı. Haberde verilen raporlara göre dün gece saatlerinde Steam'de ki eş zamanlı kullanıcı sayısı 21.360.222'e ulaşmış. Bu sayının büyük bir çoğunluğunu ise genellikle Counter Strike: Global Offensive ve Dota 2 oyuncuları oluşturmuş. Üçüncü sırada ise son zamanların en popüler oyunlarından birisi olan Playerunkown's Battlegrounds yer alıyor. Dördüncü sırada Monster Hunter: World ve beşinci sırada Tom Clancy's Rainbow Six Siege bulunuyor. 

 

       Bakalım ilerleyen günlerde Steam veya diğer oyun platformlarından benzer rekorlar gelecek mi?