Steam’den Epic Games’e Hakaret İçeren İfadeler

Steam’den Epic Games’e Hakaret İçeren İfadeler

       Oyun dünyası bugün ortaya çıkan bir haberle sarsıldı. Günümüzün en popüler oyun platformlarından olan Steam ve Epic Games’in sürekli olarak aralarında tatlı bir rekabet olduğunu tüm oyuncular bilir. Bu rekabeti kızıştırmak adına platformlar sürekli olarak etkinlikler ve indirimler düzenler. Ancak bu sefer ki detay rekabetten ziyade savaş çıkartacak gibi duruyor. 

        Gün içerisinde çıkan haberlere göre, birçok oyuncu Google üzerinden Steam mağazasını arattığında karşılarına Epic Games ile ilgili rahatsız edici bir mesaj çıktı. Bildiğiniz üzere Epic Games, Steam’in oyun satışlarından aldığı büyük gelir kesintilerine yanıt olarak Epic Games Store’u kurmuştu. Bu gelişmenin ardından iki platform arasında sıkı bir rekabet başlamıştı.

       PCGamesN’in yayınladığı raporda , oyuncuların Google’de Steam Mağazası terimini arattığında Steam’in site açıklamasında F – K EPIC GAMES STORE yazısıyla karşılaştıklarını belirtti. Dikkat çeken detay ise, Google’ın bu verileri güncellemesi için öncelikle siteyi tarar; buna göre ortaya çıkan bu yazının Steam’de görevli bir kişi tarafından yazıldığını ortaya koyuyor. Birçok oyuncuya göre bu açıklamayı Steam’de çalışan Epic Games oyunlarından nefret eden bir mühendis tarafından yazıldığını iddia etti.

     Ancak detaylar incelendiğinde bu açıklamanın Steam’de çalışan biri tarafından yazılmadığını aksine bir oyuncu tarafından yazıldığını gösteriyor. Normal şartlarda Steam, oyunlara gelen kullanıcı yorumlarını ana sayfada yer alan Steam Labs bölümü altında görüntülüyor. Fakat bugün platformda yaşanan bir sıkıntıdan dolayı, Rommel adlı kullanıcının attığı yorum Google’da arama yapan kullanıcıların karşısına çıktı. Fakat PCGamesN tarafından alınan ekran görüntüsüne ilk bakıldığında bu durumun sitenin bir açıklaması gibi görünüyor.

     Yaklaşık 5 dakika sonra düzeltilen bu durum, binlerce oyuncunun tepkisini çekti. Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere Steam platformunda Rommel adlı üyenin Metro Exodus oyununun inceleme kısmında yaptığı yorum olduğu belli oluyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Epic Games tarafından herhangi bir açıklama gelecek mi ?