Syphon Filter casusu aksiyon oyununun 25. yılı dolu oldu

Syphon Filter casusu aksiyon oyununun 25. yılı dolu oldu

Syphon Filter serisi, PlayStation tarihinin en heyecan verici serilerinden biri, 25. yıl dönümünü kutluyor! 16 Şubat 1999’da ilk Syphon Filter oyunu ABD’nin PlayStation platformunda piyasaya sürüldü ve 5 ay sonra Avrupa’da da satışa sunuldu. Metal Gear Solid ile birlikte gerçek bir casus oyunu olan bu seri tam anlamıyla bir “sinematik” aksiyon oyunuydu. Maalesef şu anda seri ölü durumda olsa da PlayStation Plus Premium’a eklenmesi, Sony’nin bu harika seriyi tekrar canlandırma planları olduğuna dair bir işarettir.

Ne yazık ki, Syphon Filter serisinin satışlarına dair resmi bir bilgi bulunmamaktadır. Tek bulunan veriler, ilk oyunun sadece ABD’de 900.000 kopya sattığını göstermektedir, ancak altı oyunu bulunan serinin toplam satış adedinin birkaç milyon kopyayı geçtiği tahmin edilmektedir. Sony’nin Logan karakterini canlandırıp canlandırmayacağı bilinmiyor, ancak birçok hayran bunu umut etmektedir.

Bend Stüdyosu Twitter’da şunu yazdı:

Syphon Filter’ın 25. yıl dönümü kutlu olsun! Gabe Logan’ın ilk görevi 1999’da PlayStation’da ortaya çıktı ve Syphon Filter’ın mirasının başlangıcını oluşturdu. Anılarınız için teşekkürler.