Take-Two, Grand Theft Auto 5 ve NBA 2K20 Sayesinde 4.Çeyrekte 356 Milyon Dolar Kâr Etti

Yorum · 7 Görüntüleme

Take-Two, yayınladığı rapolarda, 4.çeyrekte Grand Theft Auto 5, NBA 2K20 ve diğer oyunlar sayesinde yaklaşık 356 milyon dolar kâr ettiği belirtildi.


20 Mayıs Çarşamaba günü, Take-Two 4.çeyrek ve tam yıl mali kazanç raporunu yayınladı. Şirketin en çok satan oyunları arasında Grand Theft Auto 5, Red Dead Redemption 2, Outer Wilds, NBA 2K20 ve Borderlands 3 bulunmaktadır.

Üç aylık net gelir 760 milyon dolar, brüt kar 365 milyon dolar ve net gelir 123 milyon dolar. Tüm mali yıl boyunca net gelir 3.09 milyar dolar, brüt kar 1.55 milyar dolar ve net gelir 404 milyon dolar oldu.

Gamesindustry.biz'e göre 2K20 ve Grand Theft Auto Online içeriklerinin başarısı nedeniyle 4. çeyrek tüketici harcamaları %47 arttı. NBA 2K20, 4.çeyrekte Twitch aracılığıyla 9 milyon saatin üzerinde izleyiciler tarafından izlendiği için vurgulandı. Buna ek olarak, Borderlands 3, Steam'de piyasaya sürülmesinden dolayı hızlı bir şekilde aktif kullanıcı sayılarında artış yalandığı belirtildi.

Take-Two başkanı Karl Slatoff, şirketin önümüzdeki beş yıllık süre içinde 93 yeni oyun çıkarmayı hedeflediğini belirtti. Bu, şirket için stüdyolar ve diğer dış ortaklar tarafından geliştirilen oyunları da içeriyor. Bu oyunların yarısı mevcut IP'den, geri kalanı ise yeni franchise olacağı düşünülüyor. Bu oyunlar konsol, PC, mobil ve diğer sürümlerin devamı niteliğinde olacak.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!