Terraria’nın Son Güncellemesi Oyuncuların İlgisini Çekti

0 Yorum · 242 Görüntüleme

Geçtiğimiz Cumartesi günü Re-Logic’in ünlü sandbox oyunu Terraria, Journey’s End adlı yeni bir güncelleme aldı ve dünden beri Steam’deki en popüler yapımlar arasında 3. sırada yer alan oyun büyük ilgi gördü.


Terraria'nın geliştiricileri olan Re-Logic, uzun yıllar sonra oyunu desteklemeyi bıraktı. Son güncellemeye Journey’s End adı verildi. Oyun Steam'deki en popüler beş oyun arasında yerini korudu ve neredeyse 487 bin kişi oyunu anlık olarak oynadı.

Oyun yeni düşmanların yanı sıra 800 yeni eşya ile zenginleştirildi ve oyuncular kesinlikle bu yeniliklerden memnunlar. Yeni düşmanları tanımak için Terraria’nın ayrıca yeni bir canavar ansiklopedisi de mevcut. Bunun sayesinde yenilikleri kolaylıkla öğrenebileceğiz.

Değişiklikler oyun dünyasının kendisini de etkiledi. Harita oluşturma süreci yeniden oluşturuldu ve yeni mini biyomlar eklendi. Bir üs inşa etmek daha kolaylaştı. En az 3 göçmene sahip yerleşimler, eğer göçmenler şehirlerden memnun kalırlarsa hızlı seyahat noktaları inşa edebileceğimiz şehirlere dönüştürülebiliyor.

Oyuncular artık zorluk seviyesini seçerken daha geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Terraria, herhangi bir engel olmadan dünyayı inşa edebileceğimiz ve keşfedebileceğimiz Minecraft'taki yaratıcı moda benzer Journey adında bir mod kazandı. Dahası, güncelleme ile oyuna Master adında yeni bir zorluk seviyesi eklendi ve bu sayede en deneyimli oyuncular sınırlarını test edebilecekler.

Tabii ki bütün yenilikler bununla sınırlı değil, ancak hepsini burada listelemek imkânsız. Oyunda daha birçok değişiklik yapıldı ve yeniliklerin listesi 45 sayfa uzunluğunda. Hatta geliştiriciler oyundaki her bir yenilik için forumlarına her bir yenilik için teker teker yeni sekme oluşturmuşlar. Güncellemeyle gelen her şey, geliştiricilerden oyuncularına güzel bir veda hediyesi olduğunu gösteriyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!