Tether 146 Milyon EUR ve USD Token Oluşturuyor

Tether 146 Milyon EUR ve USD Token Oluşturuyor

Finans Magnatları’nın 15 Şubat’ta yayınladığı rapora göre Tether, bu ayda 86 milyon euro değerinde EURT ve 60.1 milyon dolar değerinde USDT‘yi eklemek için yeni token oluşumunu başlattı.

Her iki belirteç Ethereum‘da yayınlanıyor ve iki cüzdan şu an sürmekte olan aktiviteyi gösteriyor. Tether volatiliteden sonra karışık baskıyla yüzleşmeye devam ediyor.

Finans Magnates, geçtiğimiz Eylül ayında Bitfinex‘in kardeşi Ethfinex‘den önceki bir duyuruya istifade ederek; yeni tokenler Ethereum’a Tether getiren yeni bir işbirliğinin bir parçasını oluşturuyor.

Duyuruda, “Omni Layer Protocol üzerinden yayınlanan Bitcoin tabanlı USDTether‘ın yaygın başarısını takiben, Tether, ERC20 standardıyla uyumlu, ilk Ethereum tabanlı Tether geliştirilmesi için Ethfinex ile işbirliği yaptı.” denildi.

“ERC20 Tether, Ethereum ağı üzerinden tokenised USD alış verişine izin vererek, kullanıcıların Ethereum ağı üzerinden fiat para birimleri ile işlem yapmasına izin verirken Ethereum tabanlı protokoller ve DApps ile birlikte çalışabilirliği sağlar.”

Teminatların yatırılması ve geri çekilmesi 22 Ocak’a başladı, ama şimdi ya da gelecekteki yayınlanma ölçeğiyle ilgili ayrıntılar şuan biraz daha ortaya çıkmıştır.

Kaynak: 1