Tetris Effect VR'ın Oculus Rift'te Çalışması için Steam'e İhtiyacı Yok

0 Yorum · 2259 Görüntüleme

Tetris Effect nihayet bu haftanın başlarında PC’ye ulaştı ve özel bir Epic Games mağazası oyunu olarak ilan edildi. Ancak dünkü lansmandan sonra raporlar, Epic özelinin çalışması için SteamVR gerektirdiğini öne sürdü.


Tetris Effect VR

Tetris Effect VR

Tetris Effect nihayet bu haftanın başlarında PC’ye ulaştı ve özel bir Epic Games mağazası oyunu olarak ilan edildi. Yayımcı Enhance Games, değişkensiz bir kare hızının yanı sıra 4K ve en önemlisi VR desteği ile portu "oyunun nihai sürümü" olarak tanımladı.

Ancak dünkü lansmandan sonra raporlar, Epic özelinin çalışması için SteamVR gerektirdiğini öne sürdü. Bu raporlar, görünüşte DSOgaming'e "Tetris Effect VR'ın hem HTC Vive hem de Oculus'ta SteamVR gerektirdiğini" söyleyen Epic tarafından doğrulandı. Ama oyunun yayıncılarına göre, durum böyle görünmüyor.

Eurogamer'a göre oyunun yayıncısı Enhance Games, VR'da Oculus Rift ile oynuyorsanız, Tetris Effect'in Oculus yazılım geliştirme kitiyle çalışabileceğini, yani SteamVR'a gerek duyulmadığını söyledi.

Yalnız Eurogamer’ın makalesinde yapılan güncelleme, HTC Vive cihazından hiç söz etmiyor. HTC’nin VR ile piyasaya sürülmesi için Valve ile ortaklığı göz önüne alındığında, donanım Steam’in altyapısına daha çok ihtiyaç duyuyor olabilir.

Bahsedildiği gibi, 2D'de Tetris Effect'i kullanıyorsanız, bunların hiçbiri önemli değil. Oyunun VR olmayan sürümü tamamen Epic tarafından yönetiliyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!