The Elder Scrolls 6, uzun vadeli destekin göz önünde bulundurularak geliştiriliyor.

The Elder Scrolls 6, uzun vadeli destekin göz önünde bulundurularak geliştiriliyor.

The Elder Scrolls VI Oyun Direktörü Todd Howard, Bethesda Game Studios’un gelecekteki rol yapma oyununa uzun vadeli destek planladığını doğruladı.

Bethesda nadiren yeni açık dünya oyunları çıkarsa da, genellikle büyük bir popülerliğe sahipler ve yıllar boyunca oyuncuların kalplerinde yaşıyorlar. Bu durumun parlak bir örneği olan Fallout 4, 2024 yılında ikinci bir diriliş yaşadı.

MrMattyPlays ile yapılan röportajda Howard, The Elder Scrolls VI’nın uzun vadeli bir vizyonla geliştirildiğini vurguladı.

Bu destek tam olarak nasıl sağlanacak henüz belirsiz. Bethesda, hayranların yıllar sonra oyunlarla nasıl etkileşime geçtiğini anlamak için önceki projelerin deneyimlerini inceliyor.

Howard’ın ifadesine göre, ek içerik ve DLC’lerin yanı sıra oyuncuların tekrar tekrar dönecekleri bir oyun yaratılması da söz konusu.

Uzun süre oynayacaklarını biliyoruz. Bu tür bir oyun sadece içerik değil, daha büyük bir şey. Karakteriniz için, diğer şeyler için neler ifade ettiği, tekrar dönebileceğiniz bir şey olup olmadığını söylemek için … Skyrim’deki insanların oyun içinde yaptıklarını bugün görüyoruz. Popülerliğine bakılmaksızın, birkaç yıl sonra geri döndüklerinde insanların neler yaptığını görmek ilginç olabilir.

The Elder Scrolls VI hakkında çok az bilgi mevcut: hala geliştiriliyor, E3 2018’de duyuruldu, yani üretim aşamasında çok uzun zamandır bulunuyor.

Şu anda The Elder Scrolls VI – Bethesda Game Studios’un ana projelerinden biri, Starfield ve Fallout 76 ile birlikte.