TikTok, İndirilme Sayısıyla Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Yorum · 20 Görüntüleme

Ülkemizde çok popüler bir uygulama haline gelen TikTok, son hızla büyümeye devam ediyor.


    Son yıllarda tüm dünyada artan popülaritesiyle tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarak TikTok, son hızla büyümeye ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor. Kullanıcılarının çeşitli konular üzerine videolar çekip bunları çeşitli filtrelerle ve şarkılarla düzenlemesine imkan veren TikTok, uygulama içi çeşitliliğiyle kullanıcıların vazgeçilmezi haline geliyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanıcı sayısı açısından kendini geliştirmeye devam ediyor. Tüm dünyada elde ettiği büyük rakamları ve hitap ettiği kullanıcı sayısının çok fazla olmasından kaynaklı olarak şirketin büyük gelirler elde etmesine sebep oluyor.

     Piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren Google Play ve App Store'den indirme sayılarını ele aldığımızda çok yüksek rakamlar elde ettiği görülüyor. Google Play ve App Store'dan şu ana kadar 1.6 milyar kez indirilen TikTok, bu açıdan en çok indirilen üçüncü uygulama konumunda bulunuyor. Birinci sırayı WhatsApp ve ikinci sırayı Messenger almış durumda. TikTok'tan hemen sonra dördüncü sırada Facebook ve beşinci sırada Instagram yer alıyor. 

     TikTok'un 2019 yılında ise ulaştığı indirme sayısı yaklaşık 614 milyon. Bu rakamla birlikte uygulama önceki seneye göre yüzde 6'lık bir büyüme kaydetti. İçinde bulunduğumuz yılın başlarında ise uygulama tüm platformlarda toplam 1 milyar indirmeye ulaşmıştı.

      Dünya genelindeki indirme sayılarını ele aldığımızda ise çok şaşırtıcı rakamlarla karşılaşıyoruz. En çok indirilen ülke konumunda bulunan Hindistan'da uygulama şu ana kadar 446 milyon kere indirilmiş durumda. İkinci sırayı ise TikTok'un üretildiği yer olan Çin. Şu ana kadar Çin'de 173 milyon kere indirildi. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, bu açıkladığımız rakamlar Play Store dışında kalan Android Marketleri kapsamıyor.

    Play Store dışındaki marketleri ele aldığımızda ise 173 milyonluk indirme sayısı 300 milyon civarlarına çıkıyor. Listede üçüncü sırada ise ABD yer alıyor. 123 milyon indirme sayısıyla ABD'de de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Ülkemizde ise TikTok şu ana kadar 30 milyon kere indirilmiş durumda. 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!