Tüm Oyuncuların Seveceği En İyi 9 Fan Yapımı Pokemon Oyunu

Tüm Oyuncuların Seveceği En İyi 9 Fan Yapımı Pokemon Oyunu

Pokemon Go sadece bir oyundan ibaret değil. Pek çoğu için hayallerinin somut hale gelmiş biçimidir. Pokemon Go çıkışından bu yana, oyuncuların gerçek Pokemon eğitmenleri gibi birbirleriyle rekabet etmelerine izin veren bir Pokémon MMO (kitlesel çok oyunculu çevrimiçi oyunlar) oyununu pek de hayata geçiremedi.

Pokémon Go popülerliğini yitirmemiş olarak bir kenarda dursun. Biz bugün yazımızda bazı hayranların kendi Pokemon dünyalarını inceleyeceğiz. Çevrimiçi olarak sunulan en iyi hayran yapımı Pokémon MMO oyunlarını sıraladık. Ayrıca bu oyunların hepsi Pokémon oyunlarının tüm tanıdık yönlerini ücretsiz olarak sunuyorlar.

Not: Listemizdeki oyunlar resmi değildir ve bu nedenle Nintendo’nun takdirine bağlı olarak kapatılabilir.

1. Pokémon Revolution Online

Hayran yapımı Pokémon MMORPG oyunları söz konusu olduğunda, Pokémon Revolution Online listenin en üstünde. Sprite detayından anime müziğine kadar, bu oyunda her şey gerçek bir Pokémon oyununda gibi hissetmeniz için tasarlanmış. Oyun ayrıca zaman ve hava durumu ile değişen mükemmel ortam grafikleri içeriyor.

Temel oyun harika olmakla beraber, Pokémon Revolution Online da her ay sürekli yeni özellikler ekleniyor. Elbette oyun ücretsiz. Kanto, Johto, Hoenn ve Sinnoh bölgelerini keşfederken kendi loncanıza katılma veya kendi loncanızı oluşturma seçeneğiniz de mevcut.

Bu oyun kesinlikle saatlerce eğlence vaat ediyor. Harita çok büyük ve oyun gerçekten çok oyunculu. Sadece bu değil, aynı zamanda gerçek bir MMO gibi loncalara katılabilir ve oyuncu (PvP) savaşlarına katılabilirsiniz. Pokémon Revolution Onkine kesinlikle listenin en iyi çok oyunculu Pokémon oyunudur.

1. Pokémon Revolution Online

2. PokéMMO

Hayran yapımı Pokémon MMO oyunlarının en iyilerinden biri olan PokeMMO, Pokémon serisini modern çağa getiriyor.

Tabii ki bu oyun da, bir Pokémon hayranının isteyeceği her şeye sahip. Büyük bir Pokémon kütüphanesi, devasa harita, dinamik grafikler, güzel hareketli animasyonlar vb. Ayrıca Pokémon Ruby, Sapphire ve Emerald’daki gizli sığınak özelliği bu oyunda da mevcut.

Pokémon oyunlarında keyif aldığımız her şeyi bir Pokémon MMO oyununda görebildiğimize çok sevindik. Android’inizde eski Pokémon oyunlarını yalnız başınıza oynamaktan kesinlikle daha keyifli.

Yine de resmi ve klasik Pokemon oyunlarını Android cihazınızda oynamak isterseniz, Pokemon Oyunları Android Cihazlarda Nasıl Oynanır? adlı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Daha da iyisi, çok popüler ve grafikleri düzeltilmiş. Bu oyunu yüklemek için bir Pokémon FireRed ROM’una erişmeniz, indirmeniz ve dosyadan çıkarmanız gerekir. Diğer isteğe bağlı ROM kurulumları daha fazla grafik ve görsel içerik sağlayacaktır. PokeMMO’yu PC’nizde nasıl çalıştıracağınıza dair bir özet için geliştiricinin talimatlarına bakabilirsiniz.

2. PokéMMO

3. Pokémon World Online

Pokémon World Online (PWO), Pokémon MMO’lar arasındaki en eskisi diyebiliriz. Yaşına rağmen, hala en iyi çevrimiçi Pokémon oyunlarından biri olmayı başarıyor. Ayrıca, bize göre Pokémon’un istatistiksel bilgileri ve özellik kullanılabilirliği açısından en detaylılarından biri.

PWO, tarayıcı tabanlı alternatiflerden biraz daha sürükleyici hale getiren bağımsız bir oyun. Aynı zamanda, aynı türdeki diğer popüler versiyonlara kıyasla ciddi bir Pokémon MMO gibi hissettiren bir pürüzsüzlük ve son bir dokunuşa sahip.

Kullanıcı arayüzünün büyük ölçüde özelleştirilebilir olması da ilginç. Dinamik bir ortam yerine, oyun tasarımını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilir ve çevre yerine savaşa odaklanabilirsiniz. Hem eski hem de yeni Pokémon oyuncularını saatlerce eğlendirecek daha dengeli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

3. Pokémon World Online

4. Pokémon Planet

Pokémon Planet sadece eğlenceli değil aynı zamanda etkileyici. Oyun alanı ve Pokémon kütüphanesi çok büyük ve oyun Pokémon serisi için de geçerli. Oyunu ayrıca indirmeniz gerekmiyor. Bu da onu en iyi ücretsiz tarayıcı oyunlarından biri haline getiriyor.

Pokémon Planet aynı zamanda Clan Wars adında çok oyunculu bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Burada farklı klanlardan oyuncularla savaşabilir ve klanlara katılabilirsiniz. Hafta boyunca klanlar belirli zamanlarda birbirleriyle savaşırlar.

Oyunu arkadaşlarınızla oynayabilir veya yalnız başınıza maceraya çıkabilirsiniz. Bu oyun tek oyunculu bir hikaye modu gibi bir şey sunmasa da, harika bir tarayıcı tabanlı çok oyunculu deneyimi sunar. En iyi Pokémon hayranlarını bile eğlendirmek için bol miktarda unsur ve Pokémon’a sahiptir.

4. Pokémon Planet

5. Pokémon MMO 3D

Pokémon MMO 3D‘nin odağı, ortam modellemesinden ziyade savaş animasyonu ile ilgilidir. Her giriş yaptığımızda bizi etkilemeyi başarıyor. Unutmamakta fayda var ki, bu oyun profesyonel geliştiriciler tarafından oluşturulan resmi bir oyun değildir. Hayallerini canlandıran hayranlar tarafından geliştirilmiştir.

Pokémon MMO 3D hikayede çok az şey sunuyor. Oyuncular Pokémon’u 3D bir ortamda çağırabilir ve onları savaştırabilir. Geliştiriciler sürekli olarak hem kullanıcı arayüzü hem de Pokémon seçimi üzerinde çalışıyor.

5. Pokémon MMO 3D

6. PokéOne

PokéOne, Pokémon MMO koleksiyonunun en yeni üyesidir. Bu oyunun geleceği umut verici. Hatta yukarıdaki oyunların bazılarını bile aşabilir. PokéOne, Pokémon Revolution Online’ın yaratıcılarından geliyor. Pokémon’a yapılan bu şaşırtıcı oyun eğlenceli turnuvalar ve etkinlikler sunuyor ve aynı zamanda diğer eğitmenlerle etkileşime girmenizi sağlıyor.

Geliştirme ekibi hala PokéOne üzerinde çalışıyor, bu yüzden henüz her türlü Pokémon’u görmeyi beklemeyin. Şu anda, 3D grafikli Johto ve Kanto bölgelerine erişebilirsiniz.

PokéOne’u indirmek için önce PokéOne Discord‘a katılmanız gerekecek. Buradan, diğer oyun güncellemelerinin yanı sıra indirme bağlantısını da bulabilirsiniz.

6. PokéOne

7. Pokémon Legends

Bilgisayarınıza bir oyunun tamamını indirmek istemiyorsanız, Pokémon’u kendi tarayıcınızda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Pokémon Legends ile bir hesap açın ve tüm Pokémon topluluğuna erişin. Pokémon Legends her saat turnuva düzenler ve size ödül kazanma şansı verir (Shiny Pokémon gibi).

Daha önce eski Pokemon oyunlarını oynadıysanız, Pokémon Legends’ın klasik Pokémon oyunlarını anımsatan bir sanat tarzı olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca Pokémon’unuzu açık artırma ile satabilir, diğer oyunculardan Pokémon satın alabilirsiniz. Kısacası oyun ticaret yapma seçeneği ile birlikte gelir.

7. Pokémon Legends

8. Pokémon Rise

Pokémon Rise, tam kurulumlu bir Pokémon oyunu oynuyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Bu tarayıcı tabanlı Pokémon oyunu, klasik Pokémon oyununuzla birlikte gelen her şey (ve daha fazlası) ile birlikte gelir. Büyük bir haritada 25 farklı şehri keşfedebilir, 700’den fazla Pokémon’u yakalayabilir ve diğer oyuncularla savaşabilirsiniz.

Pokémon Rise sadece bu özellikleriyle değil, aynı zamanda hikayesiyle de ilgi çekmeyi başarıyor. Profesör Aspen’den bir görev aldıktan sonra karakteriniz yeni bir bölgeye geliyor. Bu bölgede, Pokémon Eğitmenleri her Gym’i geçmek için klan yaratmaya başlıyor.

Pokémon yakalamaya çalışırken, başarılı bir klan kurma şansınız var. Geliştiriciler sürekli olarak bu oyunu güncelliyor, bu yüzden yakında daha fazla özellik görmeyi bekliyoruz.

8. Pokémon Rise

9. Pokémon Pets

Pokémon Pets biraz eski tarz oyunlara benzeyebilir, ancak yine de bu listedeki diğer Pokémon çevrimiçi MMORPG kadar eğlencelidir. Bu Pokemon tarayıcı oyunu, 2014’ten beri geliştiricilere harika özellikler sunmak için bolca zaman harcıyor.

Oyunda 2.500 Pokémon var – ancak hepsi orijinal Pokémon oyunlarından değil. Bu değiştirilmiş Pokémonlara “Fakemon” denir ve Pokémon Pets topluluğunun üyeleri tarafından oluşturulur.

Heyecan verici PvP savaşlarına ek olarak, Pokémon Pets’in günlük boss savaşları, günlük ödülleri vardır ve sonsuz kule savaşlarında yeteneklerinizi test eder. Yeterince iyi olduğunuzda, kendinizi Pokémon Pets skor tablosunun üstünde görebilirsiniz.

9. Pokémon Pets