Ücretsiz virüs programları

Kişisel bilgisayarlarınızı korumak için antivirüs programı kullanmanız gereklidir. Günümüzde birçok ücretsiz antivirüs programı bulunmaktadır. Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını inceledik.


11.) Webroot

Sadece 15Mb boyutunda olan Webroot; bulut tabanlı bir antivirüs programıdır. Amerika'da üretilen bu antivirüs programının veritabanı her geçen gün geliştirilmektedir. Webroot hem çok hafif hemde çok güçlü bir antivirüs programıdır. Ücretsiz olarak 30 günlük deneme sürümü sunmaktadır. Eğer antivirüs programı kullanmayı sevmeyen ve bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünen birisi iseniz; webroot antivirüs programını kurup temizlik yapabilirsiniz. Daha sonra webroot antivirüs programını kaldırabilirsiniz. 

Webroot antivirüs programının deneme sürümünü indirmek için : Tıklayın

10.) Emsisoft Antivirüs

Üniversitede 40 kişilik bir gurubun hobi amaçlı geliştirdiği bir güvenlik aracı olan eminsoft şu anda dünya üzerinde bulunan en iyi ücretsiz antivirüslerden birisidir. 2003 yıllarında truva atlarının en büyük düşmanlarından birisi olan Eminsoft daha sonra evrensel olarak virüslerin düşmanı oldu. Hem ücretsiz sürümü hemde pro sürümü bulunan Eminsoft Antivirüs programını indirmek için : Tıklayın

9.) Avg Antivirüs

1991 Yılından beri bilgisayar virüsleri ile savaşan avg antivirüs; ücretsiz antivirüsler listemizde yer almaktadır. Güçlü veritabanı sayesinde, her geçen gün kendisini güncelleyen avg; yeni nesil virüsleri kısa sürede tespit edebilir ve engelleyebilir. Ayrıca yapay zeka sistemi sayesinde, uygulamaların hareketlerini takip edebilir; şüpheli uygulamaların erişimini engelleyebilir. Avg antivirüsün hem ücretsiz hemde ücretli sürümleri bulunmaktadır. Ücretsiz antivirüs sürümü genel koruma sağlamaktadır. Avg antivirüs hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz sürümünü indirmek için Tıklayın.

8.) Avira Antivirüs

Almanya tarafından yapılan bu antivirüs kullanıcılara 30 yıldan fazla süredir hizmet vermektedir. Çok güçlü antivirüs programlarından birisidir. Hem ücretli hemde ücretsiz antivirüs sürümleri bulunmaktadır. 600 milyondan fazla kullanıcısı bulunan avira antivirüsün veritabanı her geçen gün güncellenmektedir. Böylece yeni nesil çıkan virüsleri kısa sürede tespit edebilir ve silebilir. Avira antivirüs ile tamamen güvende olduğunuzu unutmayın. Aviranın ücretsiz antivirüs sürümü hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz sürümünü indirmek için : Tıklayın.

7.) McAfee Antivirüs

Ücretsiz antivirüsler listemizde yer alan McAfee antivirüs hem küçük tabanlı hemde ücretsiz bir antivirüs programıdır. Özellikle siber korsanlıkları önlemek amacıyla hizmet veren McAfee antivirüsün veritabanı'da oldukça geniştir. Yapay zekası sayesinde, yeni çıkan virüsleri anında tespit edebilir ve engelleyebilir. Hem bilgisayar üzerinden hemde bulut üzerinden koruma sağlayan McAfee oldukça güçlü bir antivirüs programıdır. Ayrıca içinde bulunan yapay zekası, uygulamaların hareketlerini kontrol eder. Uygunsuz hareketlerde bulunan uygulamaları anında tespit eder ve engeller. McAfee antivirüs hakkında daha fazla bilgi edinmek, ücretsiz sürümünü indirmek için Tıklayın.

6.) Trend Micro

Trend micro , genellikle şirketlere hizmet veren bulut tabanlı antivirüs programıdır. Ancak küçük ve ev kullanıcıları içinde sürümü bulunmaktadır. Bulut tabanlı koruma sağladığından dolayı bilgisayarınızın özelliklerini fazla harcamaz. Ayrıca otomatik yedekleme özelliği sayesinde, virüsler dosyalarınızı kullanılmayacak duruma getirse bile; bulut sunucularından dosyalarınızın yedeklerini alabilirsiniz. Trend micro antivirüsün ücretsiz sürümü bulunmamaktadır. Ancak size 1 ay kadar deneme sürümü sunmaktadır. Deneme sürümünü indirerek bilgisayarınızda güzel bir temizlik yapabilirsiniz. Daha sonra isterseniz antivirüs programını kaldırabilirsiniz. Trend micro antivirüs programını indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için Tıklayın.

5.) Panda Antivirüs

Panda antivirüs programının en büyük özelliklerinden birisi; uygulamaları kontrol eden bir yapay zeka sistemi kullanmasıdır. Uygunsuz hareketlerde bulunan uygulamaların bu davranışlarını bulut sunucularına gönderir. Bulut sunucuları üzerinden bu davranışlar taranır. Eğer kötü niyetli davranışlar tespit edilirse, uygulamalar anında engellenir. Aslında panda antivirüs programına; siber korsan katili diyebiliriz. Çünkü bu yapay zekası, yeni nesil virüsleri saniyeler içinde tespit eder ve engeller. Milyonlarca kullanıcısı bulunan panda antivirüs programı aslında bulut tabanlı bir antivirüs programıdır. Hem ücretli hemde ücretsiz antivirüs sürümleri bulunmaktadır. Panda antivirüsün premium sürümü 30 günlük deneme sunmaktadır. Ancak ücretsiz sürümünde birçok özelliklerden mahrum kalabilirsiniz. Panda antivirüs programı hakkında daha fazla bilgi edinmek, antivirüs programını indirmek için Tıklayın.

4.) Symantec Antivirüs

Günümüzde en çok katmanlı koruma sağlayan antivirüs programlarından birisidir. Türkiye üzerinden pek tanınmayan symantec antivirüs programının dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Bulut tabanlı koruma sağlayan bu antivirüsün hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Symantec; ücretsiz antivirüs hakkında daha fazla bilgi almak için Tıklayın.

3.) Kaspersky Antivirüs

Günümüzde en popüler olan antivirüs programlarından birisidir. Kaspersky'ın hem ücretli hemde ücretsiz antivirüs sürümleri bulunmaktadır. Günümüzde en kapsamlı ücretsiz koruma sağlayan antivirüs programlarından birisidir. Ayrıca birden çok katmanlı koruma paketleri de bulunmaktadır. Bilgisayarınızın arka planında sürekli kendisini güncellemekte ve yeni nesil virüslere karşı sürekli koruma sağlamaktadır. Kaspersky antivirüs programının ücretsiz sürümünü indirmek ve kaspersky antivirüs programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tıklayın.

2.) Bitdefender Antivirüs

Dünyanın en iyi antivirüslerinden birisi olan Bitdefenderin, ücretsiz antivirüs sürümü bulunmaktadır. Bitdefender milyonlarca kullanıcıya ücretsiz antivirüs hizmeti vermektedir. Ondan dolayı yeni çıkan virüsleri anında tespit edebilir ve karantinasına alabilir. Bitdefender antivirüs programının en güzel yönlerinden birisi ise aşırı derecede hızlı olmasıdır. Bilgisayarınızın kaynaklarını en az şekilde kullanan Bitdefender antivirüs gereksiz araçları kaldırmıştır. Ayrıca oyuncular için özel bir oyun modu da bulunmaktadır. Gerçek zamanlı koruma sağlayan bu antivirüs hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ücretsiz sürümünü indirmek için Tıklayın.

1.) Avast Antivirüs

Avast antivirüs programı en geniş kullanıcı kitlesine sahip koruma araçlarından birisidir. Dünya üzerinde 400 milyon kullanıcıya hizmet vermektedir. Ücretsiz antivirüsler arasında en kapsamlı koruma sağlayan antivirüslerden birisidir. Ücretsiz sürümünü kullanmak için e-posta aboneliği yapmanız gereklidir. Bilinmeyen dosyaları açarken kesinlikle korkmayın. Çünkü avast sizin için bu dosyaları tarayacak ve güvenli olduğundan emin olduğunda dosyaları açmanıza izin verecektir. Eğer bir oyuncu (gamer) iseniz, avast antivirüs sizler için "rahatsız etme" modu sunmaktadır. Böylece oyunlarda avast antivirüs size bildirim göndermeyecek ve sessizce size koruma sağlayacaktır. Listemizin ilk sırasında yer alan avast antivirüs hakkında daha fazla bilgi edinmek ve avast antivirüsün ücretsiz sürümünü indirmek için Tıklayın.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!