Undead Labs\\ın Kurucusu Jeff Strain Yeni Oyun Stüdyosunu Açtı

0 Yorum · 71 Görüntüleme

Endüstri emektarı Jeff Strain, dünyanın dört bir yanından yetenekler çekmek için uzaktan çalışmayı benimseyen yeni bir oyun geliştirme stüdyosu olan Possibility Space'i açtı.


Jeff Strain Amerikalı bir oyun programcısı ve ArenaNet'in üç kurucusundan biridir. ArenaNet ve NCsoft'a sırasıyla Sanat ve Prodüksiyon ekiplerinin lideri ve Ürün Geliştirme Başkanı olarak hizmet veren Strain, 20 yılı aşkın bir süre önce Guild Wars'ın arkasındaki stüdyo olan ArenaNet'in kurucu ortağı olan eski bir Blizzard geliştiricisidir. 

Strain bir basın açıklamasında, “Yeni bir şey yaratmak için doğru zaman olduğunu hissettik – hem oyuncular hem de geliştiriciler için gelişen ihtiyaçları ve bakış açılarını kucaklamak için sıfırdan inşa edilmiş bir stüdyo kurduk. Diğer herles gibi pandemi döneminde 1 buçuk yıl benim içinde dolu dolu geçti. Ailemin güvende olduğu için minnettar olsam da, son 18 ayın kaygısı, korkusu ve izolasyonu zaman zaman neredeyse dayanılmaz oldu. Bu korku ve izolasyon, yıllardır hayalim olan eğlenceli bir oyun yarattığımız modern bir oyun stüdyosu olan Possibility Space'ı kurmak için bir zemin hazırlamış oldu." ifadelerini kullandı. 

Görünüşe göre COVID-19 ile ilgili bu endişe, Strain'e Possibility Space'i geliştiricilerin istedikleri yerde yaşamasına ve çalışmasına izin veren bir oyun geliştirme stüdyosu yapması için ilham verdi. Şirketin ana odağı uzaktan çalışmak olsa da merkezi ofisi New Orleans'da bulunacak. 

Endüstri emektarı Jeff Strain dünyanın dört bir yanından yetenekleri topladı. Bu ekibin içerisinde Strain,  Half-Life: Alyx'te sanatçı olarak görev yapan Firewatch'ın eski baş çevre sanatçısı Jane Ng, daha önce Watch Dogs: Legion  ve Sunset Overdrive'ın baş tasarımcısı olarak çalışan Liz England, anlatı sistemleri tasarım direktörü olarak stüdyoya katılacak. Ayrıca oyun medyasından oyun geliştirmeye geçiş yapan eski Waypoint genel yayın yönetmeni Austin Walker, Possibility Space'in IP direktörü olarak çalışacak. 

Dünya çapındaki geliştiricilere kapılarını açan uzaktan çalışma anlayışı barındıran şirket, bir basın açıklamasında; "Biz ekip arkadaşlarımızın yaşamak istedikleri yerde yaşamalarına ve çalışmak istedikleri ortamda çalışmalarına imkan veren bir şirket olmak istiyoruz." ifadelerine yer verdi. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!