Valve Tasarımcısı, Half-Life: Alyx'in Tek Oyunculu ve Hikaye Odaklı Olacağını Açıkladı

0 Yorum · 52 Görüntüleme

Valve'in geliştirdiğini açıkladığı Half-Life serisinin yeni oyunu olan Alyx'le ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor.


    Uzun yıllardır birçok oyuncunun beklediği yeni Half-Life oyunu geçtiğimiz haftalarda duyuruldu. Valve tarafından geliştirilen oyununun isminin Half-Life: Alyx olacağı da açıklanan detaylardan birisiydi. Günler geçtikçe oyunla alakalı yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Valve'ınVR oyunu olarak geliştirdiği Alyx, tek oyunculu mantığında geliştirilecek ve hikaye odaklı bir oyun olacak.

     Valve şirketinin oyun tasarımlarından sorumlu olan Robin Walker, yeni geliştirdikleri oyunun tek oyunculu mantığında olacağını doğrulayan bir açıklamada bulundu. Ayrıca Robin Walker, oyunun baştan sona hikaye odaklı olacağını açıkladı. Bunların yanı sıra birçok oyuncunun hemfikir olduğu nokta ise oyunda çok oyunculu modunun olmayacak olması. 

  Robin Walker, Half-Life: Alyx'in VR platformunun sınırlarından ve imkanlarından sonuna kadar faydalanabilecekleri bir oyun geliştirdiklerini de söyledi. Valve, günümüzde VR gözlüklerinin uzun süreli kullanımlarda oyunculara verdiği rahatsızlığının farkında olacak ki geliştirdikleri oyunda oyun süreleri kısa olacak şekilde tasarlandı. Index VR gözlükleri kullanılarak yapılan testlerde oyuncuların beklenenden daha uzun süre oynayarak 2-3 saatte bitirdikleri açıklandı.

  Half-Life: Alyx'in kayıt sistemiyle ilgili bilgilerde veren Robin Walker, önceki yıllarda geliştirdikleri Half-Life oyunlarıyla aynı mantıkta olacağını açıkladı. Yani oyunu istediğiniz yerde kaydedip daha sonra kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!