Whatsapp’a Yaş Sınırı Geliyor!

Whatsapp’a Yaş Sınırı Geliyor!

Verilerinizi de indirebileceğiniz düzenleme yakında uygulamaya konulacak!

Gelecek ay AB, GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) olarak adlandırılan yeni gizlilik kurallarını yayıyor ve bu durum, Whatsapp’ı kullanmak için 16 yaş ve üstü olma gerekliliğinde olduğu gibi bazı teknoloji şirketlerinde büyük bir etki yaratacağa benziyor.

Bu önerge dünyanın geri kalanında şu anda uygulanan 13 yaş üzeri Whatsapp kullanıcı gereksiniminden doğmuştur. Özellikle bu değişim, sadece AB’de değil, WhatsApp’ın “Avrupa Bölgesi’ndeki” tüm ülkeleri etkiliyor gibi görünüyor.

Değişiklikler WhatsApp’ın sitesinde zaten listelenmiş durumda ve Sky News’e göre whatsApp, kullanıcılardan gelecek haftalarda yeni hizmet şartlarını kabul etmelerini isteyecek ve bunun bir parçası olacak.

WhatsApp’ın kullanıcıların yaşını nasıl doğrulayacağı henüz net değil, ancak muhtemelen dürüstlüğe bağlayacaklarını düşünüyoruz.

Verilerinizi görüntüleyin!

GDPR aynı zamanda şirketlerden hangi veriyi topladıklarına ve nasıl kullanıldığına dair daha fazla şeffaflık gerektirmekte ve bu nedenle WhatsApp, kullanıcıların bu verileri önümüzdeki haftalarda indirmelerine ve görmelerine olanak sağlayacak. Bu dünya çapında olacak bir değişiklik. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, benzer şeffaflık değişiklikleri üzerinde çalışıyor, ancak verileri yeni kurallara ayak uydurmak için 1,5 milyar kullanıcıya taşıyor. 

Verilerinizi de indirebileceğiniz düzenleme yakında uygulamaya konulacak!