Xbox, Battlefield 2042 ile Ortaklığı Duyurdu

Xbox, Battlefield 2042 ile Ortaklığı Duyurdu

Geliştirici DICE ve yayıncı Electronic Arts, Xbox'ı Battlefield 2042'nin resmi konsolu yapmak için yeni bir Microsoft ortaklığı duyurdu . Ancak bu, Xbox'a özel olduğu anlamına gelmiyor.

Açık olmak gerekirse, bir basın açıklamasına göre Xbox Series S ve Series X, “Battlefield 2042'nin resmi konsolları”. Üçü de bunun “Battlefield serisine bir sonraki girişin şimdiye kadarki en iyisi olmasını sağlamak için” yapıldığını söyledi. DICE ve EA'nın Xbox Series X|S donanımından nasıl yararlanacağı veya bunun diğer platformlardaki Battlefield 2042 oyuncuları için ne anlama geldiği tam olarak belli değil.

DICE ve EA, Battlefield 2042'nin Ekim sürümüne hazırlık olarak dört ortaklık daha duyurdu: Nvidia (“nihai PC deneyimi” için), Logitech (“oyuncuların Logitech entegrasyonuna sahip olmasını sağlamak için”), Polaris (“oyunculara gerçek Polaris'i çalıştırma fırsatı vermek için” Battlefield 2042'deki araçlar”) ve WD_BLACK (“oyuncuların mümkün olan en iyi oyun deneyimine sahip olmasını” sağlamak için).

Görünüşe göre beş ortaklığın tamamı, Battlefield 2042'nin hem PC hem de Xbox konsollarında oyun performansını desteklemek için imzalandı. Battlefield 2042, bu Ekim ayında PS4 ve PS5'te piyasaya sürülmesine rağmen, ne DICE ne de EA, bu anlaşmaların oyunu PlayStation konsollarında etkileyip etkilemeyeceğini belirtmedi.

22 Temmuz'da yepyeni bir oyun moduna bir bakış da dahil olmak üzere EA Play Live sırasında Battlefield 2042'nin daha fazlasını göreceğiz.

Battlefield 2042, uzun süredir devam eden askeri nişancı serisinin en yeni oyunudur. Bu sefer odak noktası daha büyük ölçekli savaşlar. Battlefield 2042, 22 Ekim'de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkıyor.