Xbox Remote Play iOS'a Geliyor

0 Yorum · 2065 Görüntüleme

Son raporlara göre önümüzdeki günlerde Xbox Remote Play, iOS platformu için yayınlanacak.


Microsoft, Xbox Uzaktan Oynatma işlevini iOS cihazlara getiriyor. Özellik yakın zamanda Android kullanıcıları için açılmış olsa da, bildirildiğine göre Apple cihazlarında da test ediliyor ve şirket yakında App Store'a gelmesini bekliyor.

Son raporlara göre, uygulamalarının beta sürümünün iyi çalıştığını belirtiliyor. Android Xbox uygulamasında veya Sony'nin Uzaktan uygulamasında, bu konsol ile bağlanır. Sadece ekran olarak iPhone ya da iPad'inizi kullanmanız gerekiyor. Özellik aynı zamanda Microsoft'un yeni nesil oyun konsolları olan Xbox Series X ve Series S ile de çalışacak.

Bu, oyunları bir veri merkezinden doğrudan mobil cihazınıza yayınladığı için konsol gerektirmeyen Xbox akışı xCloud platformundan farklıdır. Bu özellik zaten Android cihazlarda mevcut, ancak Apple'ın kısıtlayıcı politikaları nedeniyle iOS cihazlarda yayınlanmadı. Yakın zamanda yapılan bir kural değişikliği, Apple cihazlarında xCloud ve Google'ın benzer akış hizmeti Stadia'yı teorik olarak mümkün kıldı, ancak nasıl çalılacağı net değil ve Microsoft bunu "müşteriler için kötü bir deneyim" olarak nitelendirdi. Xbox akışı, Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiyle kullanılabilir ve kitaplığı Game Pass kitaplığına çok benzer.

Ayrıca Xbox uygulama güncellemesi, bir oyunu satın almadan önce konsolunuza indirme yeteneği de içeren genel bir iyileştirme paketinin bir parçasıdır ve size güncellemeleri indirmek için zaman kazandırır.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!