Yeni Witcher Oyun Serisi Hakkında Hikaye Yönetmeni, The Witcher 3 üzerinde çalışırken yaşadığı en kötü anı anlattı.

Yeni Witcher Oyun Serisi Hakkında Hikaye Yönetmeni, The Witcher 3 üzerinde çalışırken yaşadığı en kötü anı anlattı.

The Witcher 3: Wild Hunt’ın yayınlanmasının üzerinden tam dokuz yıl geçti ve serinin yeni oyun hikayesinin anlatım direktörü Filip Weber, üçüncü bölümün yayınlanmasının yıldönümünü kutlamak için zaman ayırdı. CD Projekt RED ekibine katıldığı oyun olan bu oyun, geliştirici açısından çok önemli bir tarihi temsil ediyor. Bu oyun, kariyerindeki genç bir hikaye tasarımcısı için zorlu bir aşama oldu ve bugün, RPG oyununun geliştirilmesi sürecinde yaşadığı en kötü anıyla topluluğu paylaşmaya hazır.

Weber için en kötü an, projeye katılma süreci oldu. Geliştirici uzun zamandır “The Witcher” hayranıydı ve serinin ilk iki oyununu bizzat oynamıştı. The Witcher 3: Wild Hunt’ın geliştirilmesinde yer almak, oyunun keyfini tam anlamıyla çıkaramamasına neden oldu çünkü görevler üzerinde çalışıyordu ve oyunun oynanışı gerçekleşmeden önceydi. Aynı zamanda, oyunun geliştirilme sürecinin başlaması, kariyerinde en iyi olay olarak kendini gösterdi, çünkü Weber, The Witcher 3 oyun dünyasının boyutunu resmi sunumdan önce görmüştü.

İlk günümde Jacek Rozenek’in yanında oturup Skellige’deki Leshy’nin esen rüzgarlarla dolu ilk versiyonunu izlediğim anı asla unutmayacağım.

— Filip Weber hatırlıyor.

Şu anda, Weber, Witcher hikayesi üzerine gelecek oyun serisinden sorumlu olan ekibi yönetiyor. Üçüncü oyunun geliştirilmesinde sıradan bir görev tasarımcısı iken, şimdi hikaye anlatımından ve senaryodan sorumlu olarak tamamen anlatım direktörlüğü pozisyonunda bulunmaktadır.