Youtube oyun kanalı açmak – En kolay nereden başlarım?

Youtube oyun kanalı açmak – En kolay nereden başlarım?

Her devirde olduğu gibi insanların gelir elde etme yöntemlerini günümüzde de devrimizin teknolojisi belirliyor. Bundan 100 yıl önce insanların gelir elde etmek için yaptığı ağır işler de göz önüne alındığında bugünün gelir kapısı tabir edilebilecek işleri o günün insanlarına çok garip gelirdi. Zira bundan 100 yıl sonrakilerin işleri de bize garip gelecek. 

 

Bunun en önemli sebebi artık insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak ve yorucu sayılabilecek işleri makinelerin yapıyor olması. Hal böyle olunca da insanlara daha çok boş zaman kalıyor ve bu boş zamanların farklı aktiviteler ile değerlendirilmesi gerekiyor. 

 

Bu nedenle geleceğin işleri arasında sayılan boş zaman mühendisliği gibi kavramlar bugünden konuşulmaya başlanıyor. Günümüzün en çok rağbet gören boş zaman mühendisliği aktivitelerinin başında ise Youtube için içerik üretmek geliyor. Zira insanlar boş zamanlarında ciddi şekilde Youtube’da vakit geçiriyor. 

 

Kendi ünlülerini oluşturan ve çok izlenen kanallara verdiği reklam gelirlerinden ciddi oranda vermesi nedeniyle aynı zamanda pek çok kişinin hem ünlü hem de zengin olma hayallerini süsleyen bir mecra oldu Youtube. Üstelik internet olan her yerden ulaşabilmek ve Youtube’a içerik üretmek için hiçbir kriterin olmaması da bir diğer avantajı. Yani, şu an kısa bir süre içerisinde cep telefonumla Youtube için bir video çekerek bunu hemen yüklerim. Videom beğenilirse milyonlara ulaşmamam için hiçbir sebep yok. Bu da eskinin medya ve ünlü olma algısını tamamen kıran bir özellik. 

 

Youtube’da en çok ilgi çeken kanalların başında oyun kanalları geliyor. Her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı Youtube’daki rekabet her alanda ilk zamanlardan çok daha fazla olsa da doğru içerik stratejisi ile oyun severler Youtube’da kendilerine belli bir kitle edinebilirler. Hatta edindikleri bu kitle sayesinde Twitch alemine dahi geçebilirler. Nitekim Twitch’te yayın yapabilmek ve belli bir kitleye hitap edebilmek bilindiği üzere Youtube’dan daha zor. 

 

Gelin Youtube’da oyun kanalı açmak isteyenler için nelere dikkat edilmesi gerektiğinden kısaca bahsedelim. 

 

Öncelikle en iyi olduğunuz oyunla başlayın. 

 

Tabii ki oyun kanalı açtıktan sonra tek bir oyun ile ilerlemeyeceksiniz. Ancak özellikle ilk videolarınızda videonuzu kullanıcılara izletebilecek beceriler sergileyebileceğiniz en iyi olduğunuz oyunla başlamanızda fayda var. 

 

Oyun severler her ne kadar her oyunu oynayabilen kapasiteye sahip olsalar da herkesin daha iyi olduğu ve her yönüyle çok iyi bildiği bir oyun vardır. Örneğin siz GTA serisinde iyiyseniz bu serinin en iyi olduğunuz ve her yönüyle çok iyi bildiğiniz oyununa dair videolar çekin. Emin olun oyundaki profesyonelliğiniz izleyicilerinizi etkileyecektir. 

 

Belirlediğiniz oyuna ilişkin her yerde bulunamayacak bilgiler verin. 

 

İlk videolarınızda rakiplerinizden farklı olabilmek için belirlediğiniz ve iyi oynadığınız oyunun her yerde bulunamayacak ve size özel içerikler çekmeye çalışın. 

 

Bunun için Youtube’da sizin belirlediğiniz oyunla ilgili yayın yapan kanalların ne üzerine videolar çektiklerini inceleyin. Bu kanalların henüz girmediği ya da bir veya iki kanalda detaylıca incelenmemiş konuları bulun. 

 

Örneğin; GTA serisinden GTA Vice City üzerine nostaljik bir içerik çekmek istediğinizi varsayalım. Sadece oyunu baştan sona oynadığınız içerikler tek başına ilgi çekmeyecektir. Oyunda herkesin bilmediği ve sizin hakim olduğunuz konularla ilgili içerikler çekin. Örneğin; GTA oyun serisinden Vice City’deki gizli paketlerin tamamını topladığınız ve tüm gizli paketleri aldıktan sonra ne olduğuna dair bir içerik çekebilirsiniz. Bu o oyunla ilgilenen kişilerin sordukları sorulara cevap bulabildiği ve ilgilendiği bir içerik olacaktır. 

 

Kaliteli video birleştirme online yayıncılığın ilk şartıdır. 

 

İyi bir video düzenleme programı kullanarak çektiğiniz videoları profesyonelleştirin. Dümdüz sadece oyunu oynadığınız videolar bir yerden sonra izleyicilere sıkıcı gelecektir. 

 

Video içeriğinizin en çok vurgulamak istediğiniz anlarını keserek videonuza ekleyin. Kendinize bir video konsepti belirleyin. Eğer videoda kendinizi göstermeyecek ve konuşmayacaksanız ona göre videodaki anlara uygun müzikleri arka planda çaldırabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz en azından yüzünüzü göstermeyecekseniz dahi arka planda sesinizle videonun çarpıcı anlarında videoya katkıda bulunmanız. 

 

Başlangıç için çok uzun süreli videolar çekmeyin. Henüz tanınmayan bir Youtuber’ın uzun süreli videoları çok izlenmeyecektir. Binlerce abonesi olan kanallarla başlangıçta kendinizi karşılaştırmayın. Kendinizi başlangıç için ne kadar az sürecek ve ilgi çekici konuya sahip olacak içerikler üretmeye odaklayın. 

 

Video birleştirme işlemini düzgün bir şekilde yapmak için çalışmalar yapın. Yaptığınız videoyu yüklemeden önce izleyin ve arada kalmış hatalı yerlerin tümünü temizleyerek en mükemmele ulaşmaya çalışın. 

 

Ayrıca oyunu oynadığınız bilgisayarın ekran kaydını almak için gelişmiş uygulamalar kullanın. Ekran kaydı almak için Camtasia ya da Fraps uygulamalarını kullanmanızı önerebiliriz. 

Düzenli içerik üretin. 

 

Sadece birkaç içerik ürettikten sonra çok iyi sonuçlar beklemeyin. Youtube’da bir noktaya gelmek için en azından birkaç ay düzenli içerik üretmeye gayret edin. Şunu unutmayın kısa mesafe koşusuna değil maraton koşusuna başladınız ve rakipleriniz çok sağlam.

 

Ancak Youtube, düzenli içerikler üreten kanalları kendi algoritmasında ödüllendirir ve daha çok önermeye başlar. Bu yüzden düzenli olarak içerik noktasında boşluk olan konularda video üretmeye devam ederseniz bir yerden sonra çok ciddi faydasını göreceğinizi garanti edebiliriz. 

 

Her ne kadar artık gitgide zorlaşmış olsa da ve alanında gerçekten çok başarılı işler yapan oyun kanalları olsa da yine de Youtube’da düzgün ve boşluk olan konularda içerik üretmeye devam eden Youtube kanalı kurmanız halinde bir noktaya geleceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak işin püf noktası her işte olduğu gibi bu işte de çok çalışmak ve sabırla yeni içerikler üretmek. Emin olun bir yerden sonra muhakkak karşılığını alacaksınız. 

YouTube Videosu Düzenleyici

InVideo, 190'dan fazla ülkeden 1,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir çevrimiçi video oluşturma platformudur. Çevrimiçi video düzenleyicilerin basitliğini doğrudan tarayıcınıza getirir. Video reklamlar, promosyon videoları, sosyal medya videoları ve daha fazlasını oluşturmak için harikadır. InVideo, 4000'den fazla şablon, birinci sınıf stok ortamı, metin kutuları ve daha fazlasıyla güçlü bir şekilde gelir. InVideo’nun ücretsiz planı, oyunun kurallarını değiştiren bir InVideo filigranına sahip değildir.

InVideo Online Video Editor'ün Özellikleri şunları içerir:

  • Bir sosyal medya takvimi içeren 4.000'den fazla el yapımı önceden hazırlanmış şablon
  • 8M + iStock Ortam Kitaplığı ve Shutterstock ve Storyblock'tan 1M + Premium Ortam Kitaplığı
  • Makaleyi kolayca videoya dönüştürmek için bir özellik
  • Kesmenin, kırpmanın, kırpmanın, bir kompozit oluşturmanın, marka ön ayarlarını uygulamanın vb. Kolay bir yolu.
  • Otomatik metin okuma + kendi seslendirmelerinizi ekleme yeteneği
  • 24 * 7 canlı sohbet desteği + 20.000'den fazla içerik oluşturucu ve pazarlamacıdan oluşan topluluk

 Windows, Mac ve iPad (popüler masaüstü tabanlı tarayıcılarda) üzerinde kullanılabilir.