Cyberpunk 2077 İncelemesi

Cyberpunk 2077 İncelemesi

Cyberpunk 2077

 
Yayıncı: CD Projekt
Geliştirici: CD Projekt Red
Piyasaya Sürülme: 10 Aralık 2020 (PlayStation 4, Xbox One, Stadia, PC), 2021 (PlayStation 5, Xbox Series X / S)
İnceleme: PC
 
Cyberpunk 2077, devasa büyüklüğü ve yaratıcı vizyonu ile göz kamaştıran, hayranlık uyandıran bir açık dünya oyunudur. Night City dünyası fütüristik bir sanat metropolüdür, göz alıcı neon aydınlatmalı mimarisi, etten ve metalden yapılmış insanlarla dolu sokaklarıyla sizi hayran bırakıyor. Night City, sizi hemen içine çeken ve karanlık anlatısı, anlamlı oyuncu seçimi ve birçok yan içeriğiyle eğlencenin doruklarına ulaşmanızı sağlayan açık dünya oyunudur.

Bu teknoloji takıntılı topluma size tamamen sizin tasarladığınız bir cyberpunk olan V adlı kahramanla katılıyorsunuz. Çoğunlukla birinci şahış bakış açısı nedeniyle oyun sırasında nadiren görmenize rağmen, kahramanınızın görünümünü oluşturmak için oldukça fazla zaman harcayabilirsiniz. V, muazzam miktarda siber teknoloji sayesinde kontrol etmesi eğlenceli bir kahramandır.

V, karmaşa halinde sohbet ederken anlatacağı ilginç bir hikayesi var. Beklemediğiniz yerlere gider ve sonlara doğru oldukça sinirlenir. V, artık V'nin zihninde yaşayan dijital bir yapı olan eski bir terörist Johnny Silverhand ile tanıştığında, anlatı yavaş yavaş ilerliyor. Silverhand'ın düşünceleri ve karanlık hırsları çarpık ve tehlikelidir, bu da oyuncuların hikayeyi ve aksiyonu şekillendirmesine olanak tanıyan harika konuşma seçimleri ve kararlarına yol açar. Silverhand'ın en büyük cazibesi, beyaz perdedeki herhangi bir filmde olduğu gibi rolde de harika işler çıkartan ve ses veren aktör Keanu Reeves tarafından hayata geçirilmesidir.

Night City oldukça hareketli bir yer olabilir, ancak çoğunlukla korkunç şeyler yapan kötü insanlara ev sahipliği yapar. Bu süreçte olayların bazı kısımları sizleri rahatsız edebilir ancak bunun haricinde her şey oldukça harika görünüyor.

Tüm bunlar yaşanırken bir yandan hikayede, V sevimli ve olgun bir karakter olarak karşınıza çıkabilir. Bir sonraki sefer, V aniden yine sinirli bir geç gibi ses çıkartabilir. Vurulur ya da kaçırılır, ancak çoğu görev, özellikle yeni NPC'ler tanıtıltığında harika anlar sunar. Neredeyse her görev veren veya önemli karakter, ses, animasyın ve vücutlarındaki çılgın ayrıntılarla canlı bir şekilde hayata geçirilir. Aynı şey yaşadıkları yerlerin çoğu için de söylenebilir; Dünyadaki olağanüstü ayrıntı seviyesi, her benzersiz alanı görülmesi gereken bir manzara haline getirir.

Cyberpunk 2077'yi deneyimlemenin en iyi yolu şehrin neler sunabileceğini görmektir. Kalabalık bir pazara girin, haritanızdaki gizemleri soru işaretini keşfedin ve sakinlerin sunduğu yan görevleri üstlenin. Kendinizi tamamen keşfe teslim edin.

CD Projekt Red, oyunun dünyasına dalmanızı istiyor, ancak aynı zamanda yeni yetenekler atamak, işlemek ve ganimet yığınlarını sıralamak için menülerde bolca zaman geçirmenizi istiyor. Girdiğiniz herhangi bir odada, okuyabileceğiniz metinlerin yanı sıra alabileceğiniz çok sayıda eşya olabilir. Yapabileceğiniz seviyelendirme mikyarı muazzamdır ve bu, doldurulması önemli miktarda zaman olan geniş yetenek çizelgelerine yansır. Yalnızca kritik yola odaklanırsanız, savaşma, gizlilik, hackleme ve diyalog için önemli avantajlar sağlayan yeteneklerini yüzeyini zar zor kazarsınız. V'nin standart özelliklerini bu kadar geliştirip genişletebilmeniz inanılmaz.

Düşmanlarla uğraşmak için siber yazılımları ve yetenekleri kullanmak, bir düşmanın cebine el bombası koymak kadar eğlencelidir. Düşmanların dikkatini dağıtmak için kameralara saldırmak ve cihazları uzaktan etkinleştirmek, gizliliği tatmin edici hale getirir. Ortamlarda sürünerek, kameraları ve diğer şeyleri kırabilirsiniz. Bazı düşmanlar ince parmaklıkların arkasına saklandıklarını düşünürken, diğerleri aptalca size doğru hücum eder ve sonra etraflarında herhangi bir koruma olmadan durur. Daha zor görevler, zorluktaki artış göz önüne alındığında biraz daha yoğundur.

Cyberpunk 2077 karanlık ve bazen oldukça rahatsız edicidir (korkutucu bir şekilde), ancak içeriğinin çoğu büyüleyici ve çeşitli RPG sistemleri ve bilgileri ile doludur. Night City'de geçirdiğiniz zamandan çok keyif alabilirsiniz ve Johnny Silverhand, manzaraları görmek için harika bir ortak. Cyberpunk 2077, hikayesiyle oyuncuları istedikleri takdirde yüzlerce saatlik benzersiz içerikle oynamaya ve kalmaya davet ediyor.

KONSEPT

Bazı aksaklıkları olmasına rağmen dünyası ve ganimet zenginliği ile mükemmel bir detay derinliğine sahip RPG deneyimi

GRAFİKLER

Ayrıntı seviyesi oldukça şaşırtıcı. Her sokak köşesi ve içi incelenmeye değer. Ancak animasyonlarda ve ortamlarda sık sık görsel aksaklıklar meydana gelebilir.

SES

Oyunda yer alan radyo istasyonları Night City'nin havasına uyan benzersiz bir şarkı karışımına sahiptir. Keanu Reeves, umduğunuz kadar iyi ve kahramanın bazı utanç verici şakalarının üstesinden gelmeye yardımcı oluyor.

OYNANABİLİRLİK

Sibernetik yükseltmeler, gizliliği inanılmaz derecede eğlenceli hale getirir, ancak sorunlu düşman AI, eğlenceyi silahlı çatışmanın dışına çıkarır

EĞLENCE

İçinde kaybolup yapacak yeni şeyler bulmaya devam edebileceğiniz açık bir dünya