Genshin Impact (PC) İncelemesi

Genshin Impact (PC) İncelemesi

Genshin Impact, Zelda ve diğer açoık dünya RPG'lerinden farklı olarak çok sayıda benzersiz oyun sistemi ve büyüleyici hikaye ritimleri içeriyor. Bununşa birlikte, oynaması ücretsiz PC oyunu, yüksek güçlü savaşçıların kilidini açmak için ciddi çabalar harcamanızı gerektiriyor.

Macera Çağrıları

Genshin Impact, süper güçlü bir yarı tanrıça ile yaşanan çatışmanın ardından bilinmeyen bir dünyaya atılan ikizlerin hikayesini ele alıyor. Maceraya başlamak için bir kahraman seçiyorsunuz ve bazı hikaye detaylarının ardından kardeşinizden ayrılıyorsunuz. Oyunun geri kalanını Teyvat'ın alışılmadık dünyasında, kardeşinizi ararken ve yolculuk boyunca diğer kahramanlarla tanışarak vakit geçirirsiniz.

Genshin Impact ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild arasındaki görsel benzerlikleri inkar etmek mümkün değil. Her iki oyunda da keşfedilecek hazineler, ölçeklenecek duvarlar ve savaşılacak tuhaf canavarlarla dolu açık dünya ortamları bulunuyor. 

Bununla birlikte, Genshin Impact'in parti sistemi onu Zelda ve diğer açık dünya RPG'lerinden ayırıyor. Hikaye boyunca ilerledikçe grubunuza aktif olarak yeni oynanabilir karakterler ekleyebilirsiniz. Bu karakterlerin her biri benzersiz saldırı stillerine ve yeteneklere sahiptir. Örneğin, kılıç kullanan kahramanların benzersiz saldırı animasyonları vardır, ancak hepsi savaş girdilerine sahiptir ve işlevsel olarak benzerdir.

Aktif grupta dört karaktere kadar sahip olabilirsiniz. Herhangi bir zamanda yalnızca bir karakter ile oynayabilirsiniz, ancak anında karakterler arasında geçiş yapabilirsiniz, bu da kombo saldırıların ve parçacık efektlerinin göz alıcı bir patlamasına yol açar.

Göründüğünden daha fazla

Genshin Impact, oyunun parti sistemine bağlı geniş ve incelikli bir temel sisteme sahiptir. Hava, ateş, su, şimşek veya buz gibi her karakterin belirlenmiş bir temel yeteneği vardır. Standart yakın dövüş kombolarına ve ağır saldırılarına ek olarak, her karakterin kısa bir soğuma ayarına bağlı özel, öğeye özgü bir saldırı vardır. Bu özel etkinlikler arasında otomatik yön değiştiren enerji kalkanları, güçlü karşı duruşlar, sarmal kılıç oluşumları, basit sihirli patlamalar ve etki alanı saldırıları bulunur. Bu temel saldırıların etkili bir şekilde kullanılması son derece önemlidir.

Genshin Impact, mücadelelerde sadece temel yetenekleri dahil etmekle kalmaz, aynı zamanda oyuni bu sistemlerle durum efektlerini de birleştirir. Her temel saldırı, hedefini bir durum etkisiyle ve saldırının kendisinin temel hasarıyla etkiler. Örneğin yangın saldırıları, ilk saldırıdan sonra rakipleri birkaç saniye yakar. Buz saldırıları ise rakiplerin hareketlerini yavaşlatır.

Dünyayı keşfet

Doğal olarak macera, keşfettiğiniz dünya kadar iyidir. Genshin Impact, savaşacak düşmanlar, bulunacak hazineler, baskın yapılacak zindanlar ve tırmanılacak yüksekliklerle dolu devasa, genişleyen bir açık dünyaya sahiptir. 

Oyun, sizi olabildiğinde keşfetmeye teşvik eder. Dünya haritası, bulunacak sırlarla ve hazinelerle dolu. Örneğin, sihirli gözyaşlarını bularak ve ilahi heykellere bağışlayarak dayanıklılığınızın sınırlarını genişletebilirsiniz. Bu kalıntılar, harita boyunca genellikler hava akımlarına binmenizi veya bir bulmacayı çözmenizi gerektiren yüksek noktalarda gizlenmiştir. Elbette, harita birçok zindanla, öldürmek için cavanarlarla ve çözülecek bulmacalarla doludur.

Grafikler

Görsel olarak, Genshin Impact cel-shaded  modelleme ve anime sanat tarzı ile parlak, renkli grafiklere sahiptir. Breath of the Wild'ın grafik yönünden yoksundur ve bunun yerine, özellikle karakter tasarımlarıyla daha genel bir anime görünümünü benimser.

Genshin Impact, son beta testinden bu yana çok daha ilginç düşmanlar getirdi. Break dansı yapan kertenkele canavarları, rüzgârla delen yaralar, ateş püskürten silahşörler, büyülü çiçek canavarları ve diğer yaratıklar, artık Teyvat dünyasında ortak yemlerin yanı sıra dolaşıyor, bu da keşfetmeyi eskisinden çok daha ilginç ve ilgi çekici hale getiriyor. Genshin Impact, rüzgar ejderhası Stormterror ve buz kurdu Boreas'ın yanı sıra iki yeni dünya patronu da sunuyor: su elementi, Oceanid ve bitki canavarı Cryo Regisvine.

Bilgisayarınız Genshin Impact'i Çalıştırabilir mi?

Genshin Impact'ın minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz.