2021'de Twitch'te Para Kazanmanın 10 Yolu

2021'de Twitch'te Para Kazanmanın 10 Yolu

Twitch, 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan ve özellikle pandemi döneminde kullanıcı sayısını çok hızlı bir şekilde arttıran bir platormdur.

Bu nedenle, böylesi bir kullanıcı kitlesiyle, farklı ihtiyaçları ve ilgi alanlarına sahip farklı insanları çekebilir. Bu durumdan da en çok Twitch içerik oluşturucuları etkilenir.

Şüphesiz birçok içerik oluşturucu, oyun tutkularını ve sevgilerini temel alarak içeriklerini oluşturur. Kaliteli içerik sunmaya devam etmek için, yaptıklarından kazanmaları hem harika hem de akıllıca; Tutkunuzun karşılığını almak, her içerik oluşturucunun gerçekleştirmek isteyeceği bir durumdur.

Bu dev Amazon platformu ücretsiz olmasına rağmen, içerik oluşturucuların oldukça güzel paralar kazanmasına sebep olabiliyor.

Twitch'te nasıl para kazanılır ?

Twitch'te içerik izlemek veya yayınlamak için kaydolmak ücretsizdir. Bununla birlikte, Twitch platformunda içerik oluşturucuların kazanabileceği birkaç programdır. Bunlardan en popüler olanı Twitch ortaklık programı veya Twitch ortak programıdır. 

Bu ikisi genellikle gelirinizi bir şekilde Twitch ile paylaşmanızı içerir. Bu programların bir parçası olmak için erişmeniz gereken belirli seviyeler veya belirli yönergeler vardır.

Twitch üyesi olmak genellikle basittir. Twitch ortaklarının bir parçasıyken sizi davet eden Twitch'in açıkça belirtilmiş kuralları yoktur.

Aslında, sadece 47.000 (% 1) aktif Twitch içerik oluşturucusunun bu programın bir parçası olduğu söyleniyor.

Twitch'te para kazanmanın diğer yolları

 • Abonelerinizden
 • Reklam geliri 
 • Bit bağışları
 • Ücretli sponsorluk veya canlı yayınlar 
 • Bağlı pazarlama 
 • Esport Org
 • Oyun Satışları
 • Turnuva galibiyeti 
 • Ürün satışları 
 • Twitch ve Brave tarayıcı 

1. Twitch Affiliate 

Twitch üyesi olmak, Twitch'te para kazanmanın en kolay ve en kesin yollarından biridir. Adsense blog yazarları ve YouTuber'lar için olduğu gibi, içerik oluşturuculara yönelik Twitch ortaklık programı da öyle.

Ancak, her kullanıcı hızlı bir şekilde Twitch üyesi olamaz; birkaç gereksinimi karşılamaları gerekir. Bu gereksinimler değişebilir ancak, aşağıdakiler mevcut gereksinimlerdir:

 • En az 50 takipçiniz olmalıdır. 
 • Son 30 gün içinde aynı anda 3 izleyiciye sahip olmalısınız.
 • Son 30 gün içinde en az yedi benzersiz yayınınız olmalıdır. 
 • Ayrıca son 30 gün içinde en az 500 dakikalık yayına sahip olmalısınız. 

Twitch Affiliate Programına Tam Olarak Nasıl Girilir ?

Minimum gereksinimleri aştığınızda veya karşıladığınızda, Twitch size bir davetiye çıkaracaktır. Hesaplarınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin. 

Adım 1 : İçerik Oluşturucu Kontrol Panelinizden Tercihler sekmesine gidin . 

Adım 2 : Sizden istenen bilgileri doldurun ve Twitch Affiliate Sözleşmesinde gördüğünüz şartları ve hizmeti kabul edin . 

3. Adım : Vergi bilgilerinizi sağlayın , ardından ödeme ayrıntılarınızı girin. Twitch, PayPal, Doğrudan Para Yatırma, çek, banka havalesi yoluyla ödeme yapabilir veya Twitch'in ödemelerinizi bekletmesini sağlayabilirsiniz. 

Bunlar, bilmeniz gereken belirli şartlar ve koşullardır; her şeyi burada bulabilirsiniz . Ancak Twitch, bir süre etkin değilse hesabınızı devre dışı bırakacaktır.

Belirli bir süre geçene kadar Twitch akışınızı başka bir platforma yüklemenizi engelleyen bir kural da var.

Acele etmeyin ve hepsini gözden geçirin. 

2. Twitch Ortakları 

Twitch'te para kazanmanın bir başka yolu da ünlü Twitch Partner programının bir parçası olmaktır. Bu çılgınca gelebilir, ancak Twitch'teki toplam yayıncı sayısının sadece% 1'i bu seçkin programın üyesidir.

Her ay 9 milyondan fazla içerik akışı olan bir platform için, bu programın ne kadar tenha olduğunu görebilirsiniz. 

Bu program üyelerine akıllara durgunluk veren bazı ayrıcalıklar verir; diğerleri arasında, üyeleri 1-2 iş günü içinde yardım sağlayacak bir Ortak Yardım ekibine sahip olma hakkına sahiptir. 

Bir başka muazzam ayrıcalık, takımlarını yaratma yeteneğidir. Bu programın bir parçası olduğunda, benzer fikirlere sahip yayıncılardan oluşan özel bir Twitch ekibi oluşturulabilir. Ekip üyelerinin bunun bir parçası olmak için Twitch Ortağı olması gerekmez. 

Ayrıca Twitch Partners, 60'a kadar ifadeyi özelleştirme olanağına sahiptir; izleyicilerine istedikleri kadar kod dönüştürme için yeterli seçenek sunabilirler.

Ayrıca, doğrulanmış özel bir rozetle birlikte gelir ve Twitch Ortakları olarak yapılan yayınlar 60 güne kadar saklanır. 

Abonelikler ve Bits üzerinden para kazanırsınız ; Twitch ortağı olmakla kazanç sağlamayı daha da artıran şey, yayınınızda reklam yayınlayabilme ve istediğiniz gibi ayarlayabilmenizdir. 

Nasıl Twitch İş Ortağı olunur?

Twitch Partner programlarının nasıl bir parçası olunacağını belirten doğrudan kaynaklar (en azından Twitch'ten) yoktur.

Bununla birlikte, bu davetiyeyi hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bunu başarmak için, barındırılan veya baskın düzenleyen izleyiciler yerine organik görüntüleyenlerin oranını iyi tutmayı denemelisiniz. 

Diğer hizmetlerden birçok kullanıcıyı Twitch kanalınıza sürüklemeniz en iyisidir. 

“Ortaklığa Giden Yol” başarısı sizden bunu gerektirir.

 • En az 25 saat yayın yapın. 
 • 12 farklı günde yayın yapın
 • Ve akış başına ortalama 17 izleyiciye sahip olun.

 3. Aboneler 

YouTube abonelikleri, Twitter'daki takiplerle karşılaştırılabilir, hem kanalın sahipleri hem de abone hiçbir şey ödemezken, Twitch aboneliği hem içerik oluşturucuların hem de Twitch ekibinin kazanması için bir araçtır.

Evet, Twitch ücretsizdir, ancak yine de bazı uygulama içi satın alımlara sahiptir.

Bu abonelikler, izleyicilerin favori yayıncılarını desteklerken, yayıncının sohbet odasında kullanmak üzere özel ifadeler gibi benzersiz özellikler elde etmeleri için kullanılan araçlardır. 

Ayrıca, her izleyicinin sahip olduğu sıkıcı standart Yıldız rozetlerini özelleştirme yeteneğine de sahipler. 

Bir tür Özel Uyarı alırlar ; Twitch, onlara kanalın sohbet odasında görünenleri paylaşmaları için özel bir düğme verir. Ayrıca yayıncının gelen kutusuna kişisel mesajlar da gönderebilirler. 

Özel sohbet odalarına ve yarışmalara erişim, abonelerin sahip olduğu diğer birkaç özelliktir. 

 4. Bit Bağışları 

Yayıncılar ayrıca Bit bağışlarından da kazanabilirler . Twitch'teki bitler, Twitch Sohbetlerinde kullanılabilen animasyonlu tezahürat ifadeleri olarak başladı, daha sonra bir tür Twitch para birimine dönüştü ve o zamandan beri geri dönmedi. Ücretsiz olarak Bit kazanmak mümkün olsa da, Bit satın almak daha yaygındır. 

Bir bit 0,01 ABD Dolarına eşittir, bu nedenle bir yayıncı yüz Bit biriktirirse 1 ABD Dolarına sahip olur. Bu küçük görünebilir, ancak oldukça önemli bir miktar topladıktan sonra kolaylıkla geri çekilebilirler. 

Twitch with Bits'ten para kazanmak için, izleyicinizin yapması gereken tek şey sohbet kutusuna Cheer yazıp ardından harcamak istedikleri Bit sayısını yazmaktır. Emin olmak için Twitch para hesaplayıcısını da kullanabilirler.

 5. Ücretli Canlı Akışlar ve Sponsorluk 

Bir şirket, belirli müşterilerini çekmeniz gerektiğini algılarsa, fırsatlar ve promosyonlar için size ulaşabilir. Bunu genellikle canlı yayınlarınıza sponsor olarak yaparlar.

En sevdiğiniz yayıncının, oyun oynarken kullandıkları belirli bir ürün hakkında uzun uzun konuştuğunu gördüyseniz, bu konuda konuşmak için onlara para ödenmiş olma olasılığı yüksektir. 

Livestream'den kazanç elde etmek oldukça dikkat çekicidir, çünkü yaptığınız her şeyi Twitch ile paylaşmak zorunda kalmadan saklayabilirsiniz. Bu reklamverenlerle iletişim kurmak için nadiren herhangi bir ortam vardır; muhtemelen size ulaşacaklardır. 

Özel DM'lerinize, sosyal medya hesaplarınıza veya e-postalarınıza erişemeyeceklerini varsayalım. Bu durumda, sohbet alanınıza bir veya iki yorum bırakabilirler. Kaçırmamak için, bu tür mesajlara dikkat etmeniz önemlidir. 

 6. Bağlı Şirket Pazarlaması 

Twitch kanalınızda bağlı kuruluş pazarlamasından geçimini sağlamak mümkündür.

Oyun oynarken belirli bir ürünü kullandıktan sonra, bir yayıncı kitlesinin bir ürünü seveceğini düşünürse, onu oyun oynarken, ister kulaklık ister oyun koltuğu olsun, kullandı.

Bu ürünü satın aldıkları siteye bir bağlı kuruluş bağlantısı bırakabilirler. 

Bağlı kuruluş satın alımlarından aldıkları tazminat genellikle değişir. % 1'den% 50'ye kadar herhangi bir şey olabilir. Bağlı kuruluş pazarlamasından daha fazla kazanmak için, yayıncı ürünün şirketine ulaşırsa daha iyi bir anlaşma için pazarlık yapmak mümkündür.

Çoğu zaman şirket, izleyicilerinizle paylaşmanız için size bir kupon kodu verebilir. 

7. Bir Espor Kuruluşuna Katılma

Profesyonel oyun dünyası oldukça büyük ve bir kısmı oldukça servet kazanıyor. Genellikle kısaltılmış Elektronik Sporlar, eSports'a , Uluslararası rekabet video oyun endüstrisi için olağan adıdır.

906 milyon dolarlık büyük bir gelir getireceği ve 2022'de 1.8 milyar dolar değerinde olacağı tahmin ediliyor .

ESpor ile profesyonel oyuncular bir araya gelebilir ve rekabet edebilir. Buradaki oyunlar öncelikle Çoklu çevrimiçi savaş alanı (MOBA), Birinci şahıs nişancı (FPS), dövüş ve diğer birçok kategoridir.

Büyük liglerde oynamak için öne çıktığınızda, yüzlerce ila binlerce dolar değerinde çek imzalayan dev reklamcıları sürükleyeceksiniz. 

Profesyonel yönetime ve oyuncuların personel olarak görev yaptığı tam zamanlı işletmeler olarak işlev gören büyük eSpor ekipleridir. 

Büyük sponsorluk anlaşmalarını çekmenin yanı sıra, bu oyunculara maaş ödenir ve oyun malzemeleri ve seyahat kaynakları temin etmek için finansman sağlanır. 

8. Oyun Satışları

Bazı oyuncular Twitch kanallarında yeni oyunları test ediyor. Çoğu zaman bu oyunlar sponsorlu değildir; yayıncılar bunu izleyicileri için ve oyun yeteneklerini test etmek için yapar.

Oyun herhangi bir nedenle izleyicilerine hitap ediyorsa, onları tavsiye bonuslarından kazanırken bu oyunları nereden satın alabileceklerini gösterebilirler. Bu bir şekilde bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgilidir.

Yayıncılar, Twitch mağazasında bulunan oyunlardan da kazanabilirler. GTA-V gibi bir oyun yayınladığınızda izleyicileriniz bir ” şimdi satın al ” düğmesi görebilir.

Düğmeyi takip ederlerse, kanalınız üzerinden yaptıkları satın alma işleminden% 5 gelir elde edersiniz. 

9. Brave browser

Twitch hakkında sevdiğim bir şey, kazanmak için sadece çok sayıda ortam sunması. Herkes bir yayıncının Brave tarayıcısını kullanan izleyicilerinden kazanacağını bilmez .

Brave, gizlilik konusunda büyük olan önemli bir tarayıcıdır. Varsayılan olarak, sinir bozucu reklamları, özellikle de kullanıcının gizliliğine müdahale edenleri engellerler. 

Bununla birlikte, kullanıcıları, yerleşik tarayıcı cüzdanında depolanan Temel Dikkat Simgeleri (BAT) ile ödüllendiren bir tür gizliliğe saygılı reklamı tercih edebilir.

10. YouTube

Twitch yayıncısı olarak kazanmanın bir başka mükemmel yolu da Twitch dışında para kazanmaktır. Twitch oyun akışınızı YouTube kanalınıza yükleyebilir ve ardından para kazanabilirsiniz.

Akışları diğer platformlara yüklemek, özellikle bir Twitch ortağı veya bağlı kuruluşu iseniz, hemen bir çekiciliğe sahiptir. 

Akışın, diğer platformlara yeniden yüklemeden önce Twitch'te en az 24 saatlik olması gerektiği belirtiliyor . Bu platformların ayrıca dikkat etmeniz gereken para kazanma hüküm ve koşulları da vardır.