Minecraft Tasma Nasıl Yapılır?

Minecraft Tasma Nasıl Yapılır?

Mojang, Xbox Game Studios, Telltale Games, 4J Studios, Double Eleven ve Other Ocean Interactive gibi kalabalık bir geliştirici ailesine sahip olan Minecraft, 11 yıl önce 2009 yılında oyunseverler ile buluştu. Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer almayı başaran 3 boyutlu küplerin bitki örtüsünü oluşturduğu oyun; Mojang, Xbox Game Studios, Telltale Games ve Sony Interactive Entertainment gibi yine kalabalık bir yayıncı ekibin sahip.

Birçok platformda oynanılabilir halde olan Minecraft'ta oyun içerisinde işimize yarayan birçok eşya bulunmakta. Bu eşyalar, hayatta kalmaya ve oyun içerisindeki hayatımızı kolaylaştırma adına büyük rol oynuyor. Bizde sizler için çiftliğinizdeki hayvanlarınızı kontrolaltına alabilmeniz için bu rehberimizde tasmanın nasıl yapıldığına adım adım bakacağız.

Öncelikle tasma için gereken eşyaların ne olduğundan bahsedelim. Biraz mukus ve birazda ipe ihtiyacımız olacak. Bu malzemeleri bulabilmek oldukça basit.

1- İlk olarak mukusu nasıl temin edebileceğimizden bahsedelim. Mukusu sümüklü böceklerden elde edebiliriz. Genelde gece bataklık bölgeleri ve derin mağralarda bulunan sümüklü böcekleri keserek mukusu temin edebiliriz.

2- Sıra geldi ip bulmaya. İp mkus bulmaktan daha kolay. İp elde etmek için birkaç örümcek bulup etkisiz hale getirmek yeterli olacaktır. Bu sayede tasma yapmak için iki malzememizide bulmuş olduk. Yapmamız gereken son birşey kaldı, o da mukus ile ipi 3×3'lük üretim menüsünü açarak aşağıda göründüğü gibi doğru bir şekilde yerleştirmek olacak. Tebrikler bundan sonra çiftlik hayvanlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.