Morrowind Rebirth 5.3 Sürümü Yayınlandı

Morrowind Rebirth 5.3 Sürümü Yayınlandı

Bethesda'nın popüler RPG serisinin üçüncü oyunu için en önemli modlardan biri olan Morrowind Rebirth'ün 5.3 versiyonu yeni çıktı. Proje uzun yıllardır geliştirilmekte ve amacı genel olarak oyunu iyileştirmek ve genişletmektir. Mod sayesinde görseller gelişiyor, birçok yeni öğe sunuluyor, oyun ve mekanik dengesi değişiyor, neredeyse tüm konumları nesnelerle ve karakterlerle daha yoğun bir şekilde doldurulacak şekilde yeniden oluşturuluyor.

Sürüm 5.3 birçok iyileştirme ve değişiklik getiriyor. Geliştiriciler, hem modda hem de oyunun kendisinde birçok teknik sorunu çözdü. İhmal edilebilir değere sahip bir öğeyi çalarsak, satıcılar artık bize saldırmayacak. Buna ek olarak, dükkanlar daha iyi stoklanmış hale geldi ve ortak malzeme stokları zaman zaman otomatik olarak yenileniyor.

Geliştiriciler ayrıca hem görsel hem de işlevsel olarak birçok yeri (Suran, Ghostgate, Dagoth Ur, Seyda Neen, Fort Moonmoth, Balmora Temple ve Sadrith Mora dahil) yükseltti. Yeni büyülü eşyalar da tanıtıldı. Modcular şömineler ve mumlar dahil tüm ateş kaynakları için ışık efektlerini optimize etti ve uyguladı.

Mod ile oynamak için sadece temel oyuna değil, tüm resmi genişletmelere de ihtiyacımız var. Ayrıca OpenMW kullanmıyorsak Morrowind Code Patch adlı bir yamaya ihtiyacımız var.

Morrowind Rebirth, bugün Bethesda serisinin üçüncü bölümünde oynamak isteyenler için sahip olunması gereken bir şey. Uzun yıllar boyunca proje güzel bir şekilde büyüdü ve bugün sadece oyunun neredeyse tüm unsurlarını tamamen iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda orijinaline sadık kalarak geliştirilmeye devam ediyor.