Oyuncuların Analizlerine Göre Valorant’ta Hitbox Problemi Var

Oyuncuların Analizlerine Göre Valorant’ta Hitbox Problemi Var

Bir süredir Valorant'ın oyuncuları kötü tasarlanmış hitboxlar’dan şikayet ediyorlar. Birçoğu, karakterlerden biri olan Jett’in vücuduna isabet etmesi gereken mermilerin kafaya isabet edilmiş olarak kaydedildiğini fark etti. Bir Reddit kullanıcısı konuyu araştırmaya karar verdi ve Valorant'taki hitboxların ne kadar saçma olduğunu kanıtlayan bir video yayınladı.

Aşağıdaki iki ekran görüntüsünde bu durumun örneğini görebilirsiniz. İlk görüntü oyuncunun nereye nişan aldığını gösteriyor. Ekranın ortasındaki artı işareti rakibin omzunun yakınına yerleştirilmiş. İkinci görüntüde omuza yapılan atıştan sonra kan sıçrıyor ve ekranın sağ üst köşesinde görebileceğiniz gibi atış kafaya isabet edilmiş olarak kaydediliyor. Bu durum büyük olasılıkla geliştiricilerin her karakterin (oyunda görünen modelden bağımsız olarak) aynı hit kutulara sahip olmasını istediği gerçeğinden kaynaklanıyor. Bu da maalesef beraberinde çok fazla hata getiriyor.

Bu durumun tersi durumlar da mevcut. Bazen rakibin modelinin tek görünür kısmı kafa olmasına rağmen, birçok oyuncu vuruşların vücuda isabet ettiği durumlardan şikâyet ediyor. Bazı silahların garip geri tepmesi de bir süre tartışma konusuydu. Belirli fare hareketleriyle spray atılarak bu durum düzelmiyor. Valorant'ta tam otomatik bir silahla ateş ederken yalnızca ilk birkaç mermi aynı yere isabet ediyor. Geri kalan mermiler ise rastgele gidiyor, bu da bazı çatışmalarda hayal kırıklığına neden olabiliyor.

Valorant 7 Nisan'dan beri kapalı bir beta sürümünde. Beta testine erişim sağlamalarına yardımcı olan Twitch yayıncıları çok sayıda izleyici çekti. Oyun ayrıca bilgisayarınıza kurulan ve arkada sürekli çalışan anti-hile koruması nedeniyle çok fazla kafa karışıklığına neden oldu. Bunun yanı sıra oyuncular çeşitli değişiklikler ve oyuna yeni karakterlerin eklenmesini talep ediyorlar.

Videoyu izlemek için tıklayın.

Valorant Resmi Web Sitesi