Playstation 5'in Tüm Detayları Yarın Açıklanacak!

Playstation 5'in Tüm Detayları Yarın Açıklanacak!

      Sony'nin uzun yıllardır beklenen yeni oyun konsolu Playstation 5 çok yakında ortaya çıkabilir. Playstation'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama da, yeni nesil oyun konsolunun 18 Mart 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinde duyurulacağını açıkladı. Yani uzun zamandır beklenen Playstation 5'in tüm detayları yarın açıklanacak.

       Sony'nin son yıllardaki en büyük rakibi olan Microsoft, geliştirdiği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X'in detaylarını geçtiğimiz gün açıklamıştı. Bu hamlenin hemen ardından Sony'de ani bir karar alarak Playstation 5 için bir etkinlik düzenleyeceğini ve bu etkinlikte konsola dair tüm detayları açıklayacağını belirtti.

       Geliştirilen yeni nesil oyun konsolu Playstation 5'in en önemli isimlerinden birisi olan Mark Cherny, Playstation'ın resmi Blog sayfası üzerinden teknik özelliklere dair uzun bir açıklama yayınlayacak.

         Sony, Playstation 5 hakkında tüm detayları şu ana kadar sır gibi sakladı. Playstation 5 için bildiklerimiz 7nm Zen 2 mimarisiyle desteklenen AMD CPU ve AMD Ray Ray-tracing destekli Radeon Navi ailesine ait GPU'ları kullanacak. Ayrıca son dönemlerde hemen hemen her oyun konsoluna bulunmaya başlayan SSD ve 8K desteğinin Playstation 5'te de olması bekleniyor.

        Playstation 5'in ne zaman çıkacağı şu an için henüz bilinmiyor ancak bu tarihinde yarın veya ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.