PS5 İçin İlk Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

PS5 İçin İlk Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Sony, yakın zamanda piyasaya sürdüğü PlayStation 5 için ilk ürün yazılımı güncellemesini yayınladı ve beraberinde “sistem performansı” iyileştirmelerini getirdi.

Son yayınlanan sistem güncellemesi için yama notları, konsolun hangi alanlarının ele alındığını özellikle belirtmiyor, sadece “Bu sistem yazılımı güncellemesi sistem performansını iyileştirir” ifadesi yer alıyor. Güncellemenin boyutu ise sadece 900MB'tır ve şimdi indirilebilir durumda.

PS5, oyunların PS4 sürümlerini varsayılan indirmelerden kaldıran ve konsolun zaten kısıtlı olan SSD'sinde gereksiz yer kaplayan bir değişiklikten de yararlanabilir. Ayrıca, şu ana kadar konsolda geçirdiğimiz zamana bağlı olarak, gelecekte uygulanmasını görmek isteyebileceğiniz birkaç küçük ayar da bulunuyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen PlayStation 5, satış rakamlarıyla kısa süre içerisinde büyük başarılar elde etti. Her ne kadar performans açısından Xbox Series X'in gerisinde kalsa da, genel anlamda oldukça önemli bir kullanıcı kitlesine sahip.