Sony'nin Bu Yaz PlayStation 5 Depolama Genişletmesine Destek Eklemek İçin Çalıştığı Bildirildi

Sony'nin Bu Yaz PlayStation 5 Depolama Genişletmesine Destek Eklemek İçin Çalıştığı Bildirildi

PlayStation 5 etikleyici bir konsol, ancak büyük bir sorun tüm oyuncuları rahatsız etti: dahili depolamanın yükseltilememesi. PS5'in SSD'si yalnızca 667 GB kullanılabilir depolama alanına sahiptir (Xbox Series X'in 885 GB SSD'sinden çok daha düşük) ve tipik olarak yaklaşık 50 GB ila 70 GB arasında değişen oyunların yüklenmesi konsol açısından büyük sorun oluşturuyordu. Neyse ki, yayınlanan yeni bir rapor, Sony'nin nihayet PS5 sahiplerinin dahili depolamasını yükseltmesine izin verecek bir ürün yazılımı güncellemesi üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Bloomberg'in gizli kaynaklarına göre, oyuncular konsolda ikinci M.2 SSD takılması için bir PS5 güncellemesi yayınlanacak. PS5'i kaplayan çıkarılabilir “kanatları” çıkarırsanız, ek bir sürücü barındırması gereken dahili yuvayı fark edeceksiniz. Yuva lansmandan bu yana devre dışı bırakıldı ve Sony geçen Kasım ayında harici depolama desteğinin gelecekteki bir güncellemeyle geleceğini vaat etti. Bu amaçla, güncelleme ayrıca sistemin aşırı ısınmasını önlemek için daha hızlı soğutma fanı hızlarının kilidini açacaktır. Kaynaklar, Sony'nin güncellemeyi bu yaz yayınlayacağını belirtiyor. Tüm bunlar kulağa harika gelse de, şirket henüz PS5 için onaylanmış uyumlu sürücülerin bir listesini sağlamadı.

Yine de, bu, PS5 sahiplerinin depolama alanı ekleme konusunda şu anda yetersiz seçeneklere sahip olduğu göz önüne alındığında hoş bir haber. PS5 oyunları yalnızca dahili olarak kurulabilir, bu da harici USB sürücülerin kullanışlılığını sınırlar; bunlar yalnızca PS5'te daha az talepkar PS4 oyunlarını çalıştırmak için kullanılabilir.